Pokażą Neo we wrześniu?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Sierpień 2016
  • Komentuj 0

Pokaz Neo już za niecały miesiąc?

Pokaz Neo już za niecały miesiąc?

7 września w Nowym Jorku ma odbyć się wydarzenie, na którym Sony pokaże światu swoje ulepszone PlayStation Neo. Tak przynajmniej twierdzą źródła francuskiego portalu Gameblog. Wojna konsol już niedługo rozgorzeje na nowo. Co prawda ani Sony, ani Microsoft nie wprowadzą na rynek zupełnie nowej generacji konsol, ale zarówno PS4 jak i Xbox One doczekają się liftingu. Nie na tyle jednak mocnego by na dłużej powalczyć z PCtami. Rewelacje Gameblog poruszyły internet i branżowe portale, które zasypały Sony pytaniami o potwierdzenie tych informacji, ale Japończycy w tej sprawie uparcie milczą. Dlatego zaznaczam, że nadal poruszamy się w świecie plotek, choć wrześniowy pokaz wpisywałby się we w strategię firmy. Jeśli Neo ma trafić do graczy jeszcze w tym roku, to wrzesień wydaje się być ostatnim gwizdkiem by pokazać graczom nowy sprzęt. A co zawierać ma sam pokaz? Sony chce przede wszystkim zaprezentować możliwości techniczne konsoli, które maja być nieco lepsze niż w podstawowym PS4. Chodzi głównie o wsparcie Project Morpheus, czyli gogli wirtualnej rzeczywistości tworzonych przez Sony.

Ulepszone PS4 ma świetnie współpracować z Morpheusem

Ulepszone PS4 ma świetnie współpracować z Morpheusem

W tym samym wrześniowym okresie, do deweloperów mają trafić pierwsze zestawy gogli od Sony - ustalił serwis The Vice, co nieco uwiarygadnia informacje pochodzące od Francuzów. Głównym przeciwnikiem Neo, choć nie jest to oficjalna nazwa ulepszonego PS4, będzie oczywiście Xbox Scropio. Microsoft prezentuje przed nami wizję pięciokrotnie potężniejszej konsoli od Xboxa One, dlatego wydaje się, że Sony nie może w tej nowej wojnie pozostać w tyle. Wrześniowy pokaz prawdopodobny? Teoretycznie wszystko się zgadza, ale stawiam na to, że na pokazie samego sprzętu się nie skończy - w końcu to gry sprzedają konsole i sama ''sucha prezentacja'' Neo to za mało. Ale jak przy okazji pokażą coś ciekawego na Morpheusa...?

Jak długo pożyją takie tuningowane konsole?

Jak długo pożyją takie tuningowane konsole?

[źródło: vice.comgameblog.frdenofgeek.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze