Pojawiła się wersja alfa Star Citizena

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 07 Październik 2017
  • Komentuj 2

Wersja alfa 3.0 wielkiego, ambitnego kosmicznego sima pt. Star Citizen - który w takim samym stopniu rozbudza nadzieje, co drażni - wcozraj stała się dostępna dla grupy testerów z grupy Evocati Test Flight. 

Wprawdzie wszelkie klauzule poufności zabraniają im komentowania na forum jakiegokolwiek aspektu gry, ale za parę tygodni alfa zostanie udostępniona innym graczom. Chris Roberst zapewnia, że owa wersja odpowiada tzw. early access. Oznacza to, że projekt jest jeszcze daleki od zakończenia, ale są w nim już obecne pewne finalne rozwiązania. 

W alfie dostępny będzie m.in. planetarny gameplay. Gracze będą mogli zwiedzać raptem trzy planety, ale ich powierzchnia oceniana jest na 3 miliony kilometrów kwadratowych. W grze pojawi się też unowocześniony system misji (generowanych proceduralnie), przerobiony launcher oraz system łatek. A do tego nowy statek, Drake Dragonfly.

Ehh... kiedy, kiedy?

Aby sprawdzić grę, musicie ją kupić za 45 $ (za Starter Package), więc warto się pospieszyć, bo po udostępnieniu wersji wczesnego dostępu dla wszystkich wspierających, cena ta wzrośnie.

Wersja beta ma się pojawić na początku 2018 roku - ale kto z nas w to jeszcze wierzy? Gra powstaje od 2011 roku, zebrała już 160 milionów $, a premiera przeciąga się w nieskończoność. Wprawdzie sam zamysł jest świetny, ale czy jedna produkcja będzie w stanie pomieścić w sobie tyle założeń? Zadaję sobie to pytanie za każdym razem, gdy docierają do mnie nowe wieści o Star Citizenie...

[Źródło: igromania.rugameguru.ru, eurogamer.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze