Znamy ćwierćfinalistów T-Mobile Ligi Akademickiej!

 • Autor: jarock
 • Opublikowano: 03 Kwiecień 2018
 • Komentuj 0

Czwarty tydzień T-Mobile Ligi Akademickiej już za nami, a co za tym idzie, poznaliśmy już pierwsze drużyny, które na 100% zobaczymy podczas play-off!

Overwatch: ow.ligaakademicka.pl

Liderzy umacniają się na górze tabeli!

W ostatnim tygodniu w ramach ligi Overwatch byliśmy świadkami bardzo jednostronnych spotkań, które szybko kończyły się wynikiem 4-0, dzięki temu AGHresorzy [AGH], Byki [PWR] oraz Smoki [PK] zgarnęli punkt i umocnili swoją pozycję w tabeli.

Tylko podczas meczu Jagiellonów [UJ] z Rekinami [AM] mieliśmy szansę oglądać bardziej wyrównany pojedynek. I choć realnie przedstawiciele Akademii Morskiej urwali tylko jedną mapę, świetnie grającym Krakusom, to walka była dynamiczna i satysfakcjonująca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Po czwartek kolejce możemy wytypować teamy, które na 100% awansują do play-off. 

 • W grupie A – Smoki [PK] mają po dwóch meczach komplet punktów i bilans 7-1. 
 • Identyczna sytuację mają Jagielloni [UJ] w grupie B.
 • W grupie C prym wiedzie druga reprezentacja PWR – Byki z 2 punktami i bilansem 7-2. Liderem rankingu jest ekipa AGHresorów [AGH] z czystym bilansem 8-0 i kompletem punktów po dwóch spotkaniach.

Oczywiście, musimy mieć świadomość, że nie wszystkie mecze już są za nami, stąd sytuacja na pierwszym miejscu może się jeszcze zmienić,ale nie wpłynie to na możliwości awansu ww. teamów. 

Zobacz tabelę i ranking ligowy - https://ow.ligaakademicka.pl/
Zobacz zapisy meczów na kanale YT - http://bit.ly/VOD_TMLA_OW


League of Legends: lol.ligaakademicka.pl

Faworyci nie zawodzą!

W przypadku League of Legends, ostatnia kolejka wyłoniła dwóch pierwszych ćwierćfinalistów. Po meczu Górników [PolSl] z Morsami [UG], ekipa Politechniki Śląskiej zabezpieczyła sobie trzecią wygraną i kończy fazę grupową z kompletem punktów i bilansem 6-1.

Podobnie w grupie B, Tyranozaury [WAT] pokonały Finansistów [UEWr] 2:0 i okupują pierwsze miejsce tabeli z 3 punktami i idealnym bilansem 6-0.

W grupie C nadal trwa walka. Lwy [PG] umocniły się kosztem Ułanów [UŁ] wygrywając mecz 2:0. Mając jeszcze jeden mecz przed sobą już wyprzedziły ekipę z Łodzi na poziomie bilansu i wygląda na to, że mają ogromne szanse na awans z drugiego miejsca. 

Najciekawszym spotkaniem był pierwszy mecz Informatyków z Politechniki Białostockiej, dla których to była dopiero inauguracja w sezonie drugim. Do tej pory to był jedyny znak zapytania w całej lidzie. Nikt nie wiedział, czy Informatycy zburzą porządek w grupie D i czy nawiążą walkę z liderami.

Pierwszy mecz pokazał, że Białystok dopiero zaczyna swoją przygodę i nie myśli oddawać pola. Łatwe zwycięstwo 2:0 nad Koziołkami [UAM] daje im drugie miejsce w tabeli, a perspektywa dwóch nadchodzących meczów buduje im realne szanse na awans z drugiego, a nawet pierwszego miejsca, o ile pokonają liderów – AGHentów z AGH.

Do ligi T-Mobile Liga Akademicka League of Legends wracamy po świętach!  


Starcraft 2: sc2.ligaakademicka.pl

Prawdziwy pogrom w Starcrafcie II

Ostatnia kolejka w TMLA Starcraft 2 nie dostarczyła nam wielu emocji. Mecze były szybkie i jednostronne. Każdy z ośmiu pojedynków zakończył się jednoznacznym 2:0. 

Dzięki temu Jarosław "Jarekk" Ciszak, Adrian "LastShadow" Rostkowski, Tomasz "Nephyr" Żakowski, Marcin "Meldior" Makuch, Maciej "Macon" Wierzbicki, Krzysztof "Mestru" Leszczyński, Mateusz "Krzemyk" Krzemiński i Radosław "Juggernaut" Kupczak umocnili się w swoich tabelach i nadal walczą o awans do play-off.

Przypominamy, że w przypadku ligi Starcraf 2 fazę play-off zaczynamy od top16, a nie top8, dlatego tak ważne są obecne mecze. 
Na dziś liderami poszczególnych grup z kompletem punktów i jeszcze jednym meczem przed sobą są:

 • Grupa A - Szymon "Guru" Nieciąg [4-1]
 • Grupa B - Szymon "Ziggy" Filipek [4-0]
 • Grupa C - Mikołaj "Jade" Andrzejak [4-1]
 • Grupa D - Adam "Ziomek" Skorynko [4-0]
 • Grupa E - Maciej "Macon" Wierzbicki [4-1]
 • Grupa F - Karol "Tocon" Kula [4-0]
 • Grupa G - Sebastian "Rodzyn" Leszczyński [4-0]
 • Grupa H - Mateusz "Gerald" Budziak [4-0]

Do ligi T-Mobile Liga Akademicka Starcraft 2 wracamy po świętach! 

Zobacz tabelę i ranking ligowy - https://sc2.ligaakademicka.pl/
Zobacz zapisy meczów na kanale YT - http://bit.ly/VOD_TMLA_SC2


Wszystkie informacje znajdziecie na stronie ligowej oraz na ligowym profilu na FB

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze