Startuje T-Mobile Liga Akademicka

  • Autor: Adam Zientarski
  • Opublikowano: 01 Marzec 2018
  • Komentuj 0

Już dziś oficjalnie startuje drugi sezon T-Mobile Ligi Akademickiej!

W ramach tej odsłony będziecie mogli zobaczyć ponad 250 studentów z 42 polskich uczelni, którzy będą konkurować ze sobą w trzech tytułach – League of Legends, Overwatch oraz Starcraft 2!

Przez pięć dni w tygodniu gwarantujemy emocje związane z akademicką rywalizacją esportową, którą będzie można śledzić na kanale ligowym https://jarock.pl/live/liga-akademicka.

16 reprezentacji uczelnianych w League of Legends i Overwatch będzie się zmagać przez 8 tygodni, walcząc o tytuł Mistrza Polski T-Mobile Ligi Akademickiej oraz o pulę nagród wynoszącą --ponad 40 tys. złotych. Równocześnie, 32 zawodników zmierzy się ze sobą o tytuł mistrzowski i pulę nagród o wartości 5 tys. złotych - w kategorii indywidualnej - Starcraft 2!

Wielkie Derby Śląska i Warszawy rozpoczynają ligę League of Legends!

W czwartek (01.03.2018) – od godziny 18:00 zapraszamy na wielkie Derby Śląska, pomiędzy Górnikami z Politechniki Śląskiej, a Krasnoludami z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach! Czy Krasnoludy ponownie okażą się lepsze? Czy może Górnicy odegrają się za porażkę z sezonu 1? Bądźcie tam i kibicujcie swoim!

Drugi mecz, to kolejne derby, tym razem Warszawy. Laureaci trzeciego miejsca w sezonie pierwszym – Tyranozaury z Wojskowej Akademii Technicznej spotkają się z Golemami z Politechniki Warszawskiej. Będzie to pierwsze spotkanie tych drużyn, kto okaże się mocniejszy?

W piątek zapraszamy na pierwszy mecz obrońców tytułu, czyli drużyny Inżynierzy z Politechniki Wrocławskiej, którzy zmierzą się z Lwami z Politechniki Gdańskiej. W drugim meczu, derby Krakowa – Smoki z Politechnik Krakowskiej, które zajęły 2 miejsce w sezonie 1, staną naprzeciwko AGHentów z Akademii Górniczo-Hutniczej.

T-Mobile Liga Akademicka League of Legends rozgrywana jest w czwartki i piątki od godziny 18:00, wszystkie mecze można oglądać na kanale ligowym https://jarock.pl/live/liga-akademicka.

Liga Starcraft 2

Mecze ligowe będą rozgrywane w każdą niedzielę, jednak ze względu na finały IEM, runda pierwsza wyjątkowo wystartuje w poniedziałek 05.03.2018.

Od godziny 18:00 będzie można śledzić minimum 6 z 8 spotkań Bo3 w legendarnym RTS – Starcraft 2.

Szymon „Guru” Nieciąg vs Łukasz „Scrabblem” Tomaszewski

Szymon „Ziggy” Filipek vs Aleksander „aLo” Skup

Konrad „Angry” Pieszak vs Wojciech „Bulson” Sojka

Adam „Ziomek” Skorynko vs Damian „Darror” Ruszkiewicz

Tomasz „Prabuty” Pyka vs Aleksander „Sandro” Pisarek

Karol „Tocon” Kula vs Albert „Alan” Andrzejewski

Sebastian „Roszyn” Leszczyński vs Szczepan „XanderTrago” Kozioł

Mateusz „Gerald” Budziak vs Wojciech „Monkinek” Pasztetnik

Mecze można oglądać na kanale ligowym https://jarock.pl/live/liga-akademicka.

Liga Overwatch

T-Mobile Liga Akademicka Overwatch będzie rozgrywana w każdy wtorek oraz środę od godziny 18:00. Inauguracja ligi Overwatch nastąpi 06.03.2018 meczem pomiędzy Rekinami z Akademii Morskiej w Szczecinie, a teamem Ninja z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Kolejne spotkania w rundzie 1:

Wtorek, II spotkanie – Wombaty [PWR] vs Konstruktorzy [PW]

Środa, I spotkanie – Białe Wilki [PolSl] vs Wikingowie [ZUT]

Środa, II spotkanie – Wataha [WAT] vs Herosi [UAM]

Wszystkie mecze będą streamowane i komentowane na żywo na kanale ligowym https://jarock.pl/live/liga-akademicka.

Informacje na temat T-Mobile Ligi Akademickiej znajdują się na stronie https://www.ligaakademicka.pl/ oraz na profilu https://www.facebook.com/LigaAkademicka/

 

 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze