Plotki: pierwsze informacje o PlayStation 5?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 04 Kwiecień 2018
  • Komentuj 5

Czas PlayStation 4 powoli się kończy, a na horyzoncie już powoli widać kolejną generację Plejki. Redakcja portalu semiaccurate.com, ta sama która trafnie przewidziała konfigurację obecnego PS, ujawnia pierwsze dane dotyczące następnej konsoli Japończyków.

Premiera konsoli może wcale nie być tak odległa jakby nam się wydawało. Wiele egzemplarzy tego sprzętu trafiło już do deweloperów, którzy powoli mogą zacząć pracować nad grami przeznaczonymi na kolejną generację. Co więcej - plotki sugerują, że premiera jeszcze w tym roku wcale nie jest taka niedorzeczna.

Wygląd zestawu nadal pozostaje niewiadomą

Zacznijmy od nazwy. O ile naturalnym wydaje się nazwa PlayStation 5, to nie jest ona wcale taka pewna. Autor tekstu na semiaccurate.com wskazuje, że być może będziemy mieli do czynienia z konsolą nazwaną ''Next'. Brzmi to jednak bardziej na nazwę roboczą, więc zostałbym jednak przy ''piątce''. 

Semiaccurate podaje też informacje dotyczące bebechów kolejnego PS'a. Według ich źródeł konsola korzystać będzie z 8-rdzeniowego procesora AMD Zen, ale dalszych szczegółów w tym zakresie brak. Za jakość grafiki również ma odpowiadać AMD z ich kartami Navi. Niestety nie wiadomo ile miejsca znajdzie się na dyskach PlayStation 5.

''Piątka'' oznacza także rozwój wirtualnej rzeczywistości. Obecna generacja VR chyba nie do końca spełniła nasze oczekiwania, niezbyt duża moc PS4, wszechobecne kable wymagane do podłączenia gogli do konsoli i dość wysoka cena skutecznie odstraszyły sporą część graczy. PS5 ma rozwiązać przynajmniej część tych problemów.

Zapomnijcie też o cenie, na takie detale jest jeszcze sporo za wcześnie, ale stawiam, że potencjalni nabywcy będą musieli wyciągnąć z kieszeni nieco więcej niż dwa tysiące złotych. Jest to z mojej strony czysta spekulacja, ale patrząc na potencjalne możliwości ''piątki'' i tak jak cenowo prezntowały się poprzednie generacje, nie byłaby to suma wzięta z kosmosu. 

Zaznaczam jeszcze raz, że podane tutaj informacje nie są oficjalne i może się okazać, choć jest to raczej mało prawdopodobne, że z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. Ale przyznacie, że perspektywa tegorocznej premiery działa na wyobraźnię! Może jakiś pokaz na E3?

Premiera możliwa jeszcze w tym roku?

[źródło: semiaccurate.comwrestlingforum.comgamereactor.eu]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze