Nowa konsola Sony

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 20 Luty 2017
  • Komentuj 0

Głucho wszędzie, cicho wszędzie, co to będzie?

Głucho wszędzie, cicho wszędzie, co to będzie?

Premiera Switcha zbliża się wielkimi krokami, a konkurencja Nintendo nie chce pozostać w tyle. Do walki o portfele graczy stanęło Sony z nowym patentem na konsolę. Umieszczony na początku newsa szkic koncepcyjny nie przypomina nic, z czym mieliśmy do czynienia do tej pory... no może poza Switchem i PSP, ale trudno jest na siłę wymyślać koło, skoro sprawdziło się to, co mamy do tej pory. Sony zarejestrowało projekt już w sierpniu 2015 roku, ale dopiero parę dni temu (16. lutego) Japoński Urząd Patentowy opublikował pierwsze szkice. Nie będzie to ani unowocześnione PSP, ani PS Vita. Oczywiście, należy pamiętać, że nie wszystkie projekty mają szanse na realizację. Możliwe, że Sony chce się po prostu zabezpieczyć i opatentować różne rodzaje sprzętu i rozwiązania.

Każdy walczy o swoje miejsce na rynku

Każdy walczy o swoje miejsce na rynku

Z drugiej strony, można się było spodziewać takiego zagrania ze strony Sony - z jednej strony Switch, z drugiej Project Scorpio... Urządzenie wygląda jak tablet z doczepionymi dwoma kontrolerami, które wyglądają jak z DualShocka 4. Niektórym kojarzy się z Fioną Razera. Na temat zastosowania, mocy sprzętu i dostępnych gier możemy sobie tylko pogdybać, gdyż żadna dodatkowa specyfikacja, poza szkicami, nie została udostępniona. Jak zwykle, pozostaje nam mieć nadzieję, że podczas czerwcowych targów E3 Sony zdradzi więcej na temat nowej konsoli, chociaż według mnie jest na to odrobinę za wcześnie. [Źródła: realgamemedia.com, tweaktown.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze