Pierwsza obniżka ceny PUBGa w historii

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Czerwiec 2018
  • Komentuj 5

Mija ponad rok od ukazania się PUBG na Steamie, ale pierwszy raz grę będziemy mogli kupić w obniżonej cenie. Do tej pory gra Greene'a nie uczestniczyła w żadnych wyprzedażach i obniżkach, ale teraz sytuacja się zmienia. Do piątego lipca za PUBGa zapłacicie 48,90 PLN.

W poście na Steamie PUBG Corp. chwali się wynikami swojej gry. Na PC i Xboxach gra sprzedała się w 50 milionach kopii, a jeśli policzycie też mobilną wersję gry, to wyjdzie Wam, że w PUBGa zarejestrowało się ponad 400 milionów graczy. Deweloperzy dodają, że jeśli zbierzecie graczy na wszystkich platformach, to codziennie do gry loguje 87 milionów ludzi.

W piątek Sanghok wchodzi na normalne serwery

Mówiąc inaczej: wszystko idzie świetnie. Tyle tylko, że każdy kto obserwuje rywalizację pomiędzy PUBG, a Fortnitem wie, że to darmowe dzieło Epic Games przewodzi obecnie stadu gier wykorzystujących tryb battle royale jako główną oś rozgrywki.

Może obniżenie ceny do 48,90 PLN (lub 20 dolarów) sprawi, że do PUBG zaczną przybywać nowi gracze? Jest to pierwszy przypadek w nieco ponad rocznej historii gry, kiedy możecie ją kupić taniej, wcześniej PUBG Corp. nie widziało potrzeby obniżania ceny. I słusznie, skoro gra rozchodziła się jak świeże bułeczki, to czemu by rezygnować z dodatkowej gotówki. Widać teraz ''coś'' skłoniło Koreańczyków do zmiany swojego stanowiska.

Już w najbliższy piątek swoją premierę na pełnoprawnych serwerach będzie miała nowa mapa. Sanhok jest mniejsza od tego z czym mamy do czynienia na Erangel i Miramar, bo nowa mapa będzie miała wymiary 4x4 kilometra, a więc rozmiarami zbliżona będzie do tej z Fortnite. Na pewno nie ma co wieszczyć końca PUBGa, bo niejeden tytuł AAA chciałby móc pochwalić się takimi wynikami jak dzieło Playerunkowna, nie mniej jednak ta obniżka wydaje się być odpowiedzią na lekką zadyszkę gry. Mylę się?

[źródło: steamcommunity.comstore.steampowered.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze