From Russia with news #3

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 22 Październik 2017
  • Komentuj 2

Здравствуйте! Witam w kolejnej odsłonie rosyjskich newsów. O czym ciekawym pisano na Wschodzie, a na co warto zwrócić uwagę?


1. Warface się powiększa

W Warface, grze ukraińskiego oddziału Crytek, pojawi się rozszerzenie “Prypeć”. Osobom obeznanym z uniwersum S.T.A.L.K.E.R nazwa ta na pewno wiele mówi.

Dodatek pojawi się już zimą. W materiale obejrzeć możecie nową lokację o powierzchni 6 km. kw. (o dużej aktywności sejsmicznej, która ma zapewnić graczom wiele niespodzianek), przeciwnicy i broń. Co ciekawe, lokacja została opracowana na podstawie realnie istniejącego miejsca, do którego wybrali się pracownicy Crytek.


3. Boyfriend Dungeon dotrał do Rosji

Redaktorzy serwisu Gameguru zainteresowali się nietypowym hack&slash, w którym można romansować z personifikacją… broni. Kanadyjskie studio Kitfox Games 20 października ogłosiła prace nad grą pt. Boyfriend Dungeon. Co tu dużo mówić… widzieliście już trailer?


4. Rosjajnie dostają dedykowane serwery PUBGa

Serwis Mail.Ru we współpracy z koreańskim studiem Bluehole, zajęła się wydaniem PUBG w Rosji. Jest on już wprawdzie dostępny na Steamie, ale Mail.Ru postanowił grę przetłumaczyć oraz ogarnąć serwery dla osób rosyjskojęzycznych, włącznie ze stroną po rosyjsku, która ma umożliwić wyszukiwanie grup. Poprzez klienta Mail. Ru, który nazywać się będzie Centrum Gry (Игровой центр), będzie możliwe nabycie gry w promocyjnej cenie 750 rubli (czyli ok. 47 zł).

Rosyjskich graczy czekają też serwery w ojczystym regionie, wsparcie techniczne oraz różne specjalne przedmioty dostępne tylko dla użytkowników Centrum Gry. Na szczęście, osoby dysponujące kopią gry ze Steama mogą grać z ludźmi z Centum.

Kolejnym pokłosiem tej koreańsko-rosyjskiej współpracy będzie szereg turniejów z atrakcyjnymi nagrodami, które odbędą się na terenie Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw. Oficjalne ogłoszenie rosyjskiej wersji PUBG odbyło się 16. Października podczas imprezy w Arenie Yota. Obecny był na niej sam Brendan Greene oraz szereg znanych rosyjskich streamerów.


5. Słoneczko trafiło do Just Dance

Redaktorzy z serwisu stopgame.ru pisali o tym, że w Just Dance 2018 ma pojawić się rosyjska piosenka “Słoneczko” («Солнышко») zespołu Demo. Utwór ma być dostępny dla wszystkich graczy zarejestrowanych w Rosji i w jeszcze paru innych państwach. A oto, jak brzmi piosenka:

Nie jest to pierwszy rosyjski utwór, który pojawił się w grze. Do tej pory mogliśmy odsłuchać również "Imię 505" ( "Имя 505") zespołu "Время и стекло" oraz "Uśmiechnij się" ("Улыбайся") od IOWA.


6. Rosjanie sterują wyborami w USA... za pomocą Pokemonów

I na koniec mam dla Was ciekawostkę od serwisu Gazieta.ru (Газета.ru). Otóż, znaleźli się w Ameryce ludzie, którzy uważają, że rząd Rosji steruje nastrojami mieszkańców USA za pomocą... Pokemon Go.

Owa niezwykła wiadomośc pochodzi z serwisu CNN. Według nich, wywiad rosyjski skłonił aktywistów z ruchu Black Lives Matter, by powołali oni do życia kampanię "Nie strzelajcie do nas". Pojawiła się ona w 2014 roku po śmierci 18-letniego Michaela Browna. W ramach kampanii zorganizowany został konkurs, który polega na łowieniu Pokemonów w miejscach niedawnych krwawych incydentów między osobami ciemnoskórymi a policjantami. Gracze mają ponadto nazwać złapane stworki imionami ofiar. Osoby, które wygrają w konkursie, dostaną zniżki do Amazona.

Według CNN, celem owej kampanii ma być podburzanie ludzi mieszkających w okolicy, poprzez przypomnienie im o owych incydentach. W efekcie może to doprowadzić do podsycenis rasistowskich nastrojów. Niantic szybko zareagował na zarzuty CNN i wydał oświadczenie, że konkurs został zorganizowany przez firmę trzecią, a oni nie mają z tym nic wspólnego. Konkurs został zresztą odwołany.


To wszystko jeśli idzie o zeszłotygodniowe newsy ze Wschodu, ''From Russia with news'' wraca już za siedem dni! Z rosyjskim pozdrowieniem, paka!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze