Overwatch to nie tylko gra

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 18 Marzec 2016
  • Komentuj 2

Interesuje Was historia bohaterów? Blizzard taką przygotuje!

Interesuje Was historia bohaterów? Blizzard taką przygotuje!

Komiksy, powieści graficzne i krótkometrażowe filmy staną się narzędziem w rękach Blizzarda, dzięki któremu chce znacznie rozszerzyć uniwersum Overwatacha. Sam świat gry to za mało żeby nas na dłużej zainteresować - takie przynajmniej wydaje się stanowisko deweloperów, którzy chcieliby by gracze mieli okazję poznać bohaterów Overwatacha nieco głębiej niż pozwoliłby na to sam gameplay. Na Battle.net możecie zobaczyć wpis, w którym firma ujawnia plany dotyczące przyszłości uniwersum swojej najnowszej marki. Jednym z filarów na których Blizzard chce oprzeć poszerzanie świata Overwatch są krótkie filmy animowane o bohaterach gry. Pierwszy pokazano nam w zeszłym roku, a kolejne dwa mają się trafić do sieci jeszcze przed premierą Overwatcha. Wczoraj do sieci trafiła ich zapowiedź:
_4fnQp9-E Kolejną zachętą mają być dla nas komiksy cyfrowe. Będziemy je mogli pobrać zupełnie za darmo, a tworzyć je będą zespoły składające się z różnych artystów. Blizzard poświęci je, podobnie jak filmy, historii najbardziej rozpoznawalnych bohaterów swojej gry. Na razie wiemy o sześciu ''zeszytach'', które będziemy mogli ściągnąć jeszcze przed premierą, a dotyczyć mają między innymi Wieprza, Złomiarza i Reinhardta. Komiksy zadebiutują w kwietniu historią o rewolwerowcu McCree.

Powieść o McRee dostępna będzie już w kwietniu

Powieść o McRee dostępna będzie już w kwietniu

Trzecim elementem kampanii będą powieści graficzne, których publikacja ma nastąpić ''wkrótce''. Blizzard ujawnia nieco z tła historii Overwatcha mówiąc o czasach światowego buntu robotów, który miał miejsce kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z gry. Pierwsza powieść zatytułowana będzie ''Overwatch: First Strike''. To o czym na razie mówi Blizzard ma stanowić tylko początek dla większej całości jaką firma chce wykreować dla Overwatacha. Przypomnę tylko, że gra swoją premierę będzie miała 24 maja, a wszyscy którzy zdecydują się na pre order przed ostatnim dniem kwietnia będą mogli przystąpić do betatestów, które rozpoczną się trzeciego maja. [źródło: eu.battle.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze