Otwarte PvP wraca do World of Warcraft

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 04 Lipiec 2018
  • Komentuj 10

Tak, tytuł tekstu może sugerować, że PvP w World of Warcraft nie było. Nie, walki pomiędzy graczami były, są i będą. Różnica tkwi jednak w tym, że aktualny stan rzeczy jest, ekhm, słaby, a otwarte PvP praktycznie martwe. Battle for Azeroth jednak zamierza wskrzesić dawnego ducha i przywróci konflikt pomiędzy zwaśnionymi frakcjami.

W Legionie talenty związane z PvP były ściśle powiązane z systemem honoru. Zatem nowi gracze, nie posiadający odpowiedniej ilości punktów, mieli problem. Nie mogli bowiem odblokować talentów, które miały ogromny wpływ na przebieg walk. Z tego powodu Blizzard zmienia podejście. Dostęp do talentów PvP będziemy otrzymywali wraz z expieniem naszej postaci, dzięki czemu nikt nie pozostanie w tyle!

Poprzednie drzewko talentów PvP przypominało to standardowe – podzielone na trzy kolumny z których wybieramy jeden z danej kategorii. Battle for Azeroth natomiast zniesie takie ograniczenie. Zamiast tego gracz będzie wybierał trzy interesujące go talenty PvP z pełnej puli. Nie będziemy musieli rezygnować z jakiegoś bonusu tylko dlatego, że jest w tej samej kategorii, bowiem takiego podziału już nie będzie.

Co najlepsze, wybór nie będzie ostateczny! Otrzymamy darmową możliwość żonglowania talentami PvP tak, jak i zwykłymi. Warunkiem jest znalezienie miejsca, w którym działa system ”rested”, czyli np. miasta.

War Mode to wisienka na torcie Battle for Azeroth. Prosty system, który decyduje o tym, czy chcemy bawić się w PvP, czy też nie. Nie musimy już zatem wybierać serwera typowo nastawionego na PvE, jeśli chcemy unikać walki z graczami. Blizzard potwierdza, że dzięki najnowszemu rozszerzeniu, gracze mogą bawić się tam, gdzie chcą.

W każdej chwili będziemy mogli uznać, że chcemy zakosztować świeżej krwi. Wtedy uruchamiamy tryb War Mode, dzięki któremu ”przeniesiemy się” do świata maniaków PvP. Tak w zasadzie to zwyczajnie zaczniemy widzieć innych graczy, którzy również zaznaczyli tę opcję. Osoby niezainteresowane tym aspektem znikną z kolei z naszego pola widzenia. W ten sposób fani PvP grają razem, a zwolennicy PvE razem. I to bez przymusu zmiany serwera!

Osoby zainteresowane War Mode będą odpowiednio nagradzane. Blizzard zamierza bowiem premiować uczestnictwo w PvP nabijaniem odpowiedniego paska postępu w walce z wrogą frakcją. Dzięki temu będziemy otrzymywali nagrody za rywalizację. W ten sposób chcą zmotywować społeczność do wskrzeszenia ”open world PvP”. Gracze dostaną również więcej punktów doświadczenia, ale nikt nikogo nie zmusza do uruchamiania War Mode. W myśl zasady ”high risk, high reward”.

Oczywiście tereny oznaczone jako Sanktuaria nadal pozostaną wolne od PvP. Od 20 poziomu w stolicach frakcji (Orgrimmar lub Stormwind) gracze będą mogli zdecydować, czy chcą brać udział w War Mode, czy preferują spokojniejszą rozgrywkę. Wyboru można dokonywać wielokrotnie, ale tylko w tych dwóch miastach.

A teraz najlepsze – dostaniemy system łowców nagród! Gracze, którzy będą zabijali przeciwną frakcję skutecznie (seria zabójstw bez własnej śmierci) otrzymają bonus do zadawanych obrażeń. Równocześnie jednak zostaną wpisani na listę gończą i pokażą się na podglądzie mapy w danym regionie. W ten sposób wrogowie będą mogli zapolować na zapalczywych zabójców i otrzymać za ich pokonanie sowitą nagrodę. Oczywiście, jeśli im się uda!

Do tego, w trybie War Mode w terenach wprowadzonych przez Battle for Azeroth, będą okazjonalnie pojawiały się zrzuty zaopatrzenia. Najpierw usłyszymy zgrzyt silnika żyrokoptera, a potem ładunek zostanie zrzucony. Frakcje będą walczyły o kontrolę nad paczką, bowiem zawierać będzie kilka przedmiotów. Gracze zwycięskiej nacji będą mogli zebrać ze zrzutu zaopatrzenia niespodzianki dla siebie, póki towar nie zniknie.

Na koniec wspomnę, że pojawi się również ”Dueler’s Guild” za pośrednictwem której będzie można zapisywać się na pojedynki na specjalnych arenach. A co z systemem honoru? Będzie przypominał zwykłe expienie. Za uczestnictwo w PvP będziemy otrzymywali punkty honoru, które przełożą się na poziom honoru. Wraz z kolejnymi awansami otrzymamy przedmioty kosmetyczne, tytuły, wierzchowce, czy pety.

Drodzy przedstawiciele Przymierza, szykujcie się, bowiem nadchodzę! FOR THE HORDE!!!

[Źródło: World of Warcraft]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze