Opuścimy Gungeon jeszcze w tym roku!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 10 Styczeń 2020
  • Komentuj 0

Enter the Gungeon to fantastyczny roguelike/roguelite, bullet hell, pixel art., gra niezależna i wiele jeszcze tagów ze Steama mógłbym dodać. Żaden z nich nie opisze jednak w pełni, jak bardzo przyjemna jest to gra. Nie dziwne zatem, że sporo osób czaiło się na Exit the Gungeon, czyli spin-offa oryginału. I wiecie co? Wreszcie oficjalnie go dostaniemy!

Exit the Gungeon na PC w tym roku!

Exit the Gungeon zadebiutował w zeszłym roku ekskluzywnie na Apple Arcade. W tej części zamiast schodzić w dół, wspinamy się do góry, aby uciec z tytułowego Gungeonu. To jednak nie jedyna zmiana. Zamiast typowego widoku top-down, w spin-offie mamy side-scrollową perspektywę. Przyznaję, że miałem pewne obawy, czy nie wykastruje to za bardzo zabawy, ale wygląda to wciąż na soczystą rozgrywkę.

Ekipa Dodge Roll Games poinformowała, że koniec ekskluzywności na Apple Arcade. Jeszcze w tym roku Exit the Gungeon pojawi się na PC-tach i to szybciej niż później! Nie podano konkretnej daty, ale spekulację dotyczą okolic marca, więc już niedługo. I to jest zaiste dobra wiadomość.

Ja czekam na Exit the Gungeon, a Wy?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze