Stinger’s Debut już w EVERSPACE 2!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 06 Kwiecień 2022
  • Komentuj 0

Niezależne studio AA ROCKFISH Games z radością przekazuje wiadomość – najnowsza aktualizacja EVERSPACE 2 trafiła na Steam, GOG, a wkrótce pojawi się też w Microsoft Store. W najnowszej aktualizacji pokuszono się o wstępną lokalizację językową, aby zapewnić maksymalną przyjemność z rozgrywki zapalonym pilotom kosmicznym w Polsce!

Stinger’s Debut już w EVERSPACE 2!

W aktualizacji Stinger’s Debut, wcześniej zatytułowanej Rogue’s Debut w planie działania na 2022 rok, dostajemy Stingery, czyli trzecią klasę lekkich myśliwców w EVERSPACE 2. Stinger został zaprojektowany z myślą o walce elektronicznej. Jego wyposażenie docenią z pewnością piloci, którzy preferują zwinne statki stawiające w boju na ofensywę.

Kiedy pilot korzysta z urządzeń pokładowych Stingera, aktywowany jest trzeci węzeł uzbrojenia, który znajduje się pod kadłubem statku. Jest on w stanie zadać nawet o 50% więcej obrażeń podstawowych. Atak Void Swarm Ultimate natychmiast resetuje czas ‘regeneracji’ urządzeń i wyzwala rój agresywnych mikro-botów, które pożerają wszystko, co znajdą na swojej drodze – traktując namierzony cel jako priorytet.

Po powrocie do statku, boty te naprawiają kadłub i pancerz statku w stopniu zależnym od zadanych obrażeń. Kiedy Stinger rusza na misję, może zdarzyć się, że trafi mu się akurat jeden z losowo generowanych ‘bonusów’ w postaci np. 20% krótszego czasu regeneracji urządzeń wsparcia lub bojowych, 25% większego promienia działania ataku Void Swarm, czy możliwości ukrycia się na pięć sekund po wyczerpaniu tarczy.

Oprócz nowej wrogiej subfrakcji zwanej Okkar Prime, aktualizacja wprowadza także ulepszony mechanizm modernizacji i usprawniania broni i innych obiektów oraz zbierania zasobów, a także nowe wyposażenie, nowe treści fabularne, wspomniane bonusy, czy dodatkowe wyzwania czekające na gracza wśród systemów gwiezdnych EVERSPACE 2. Poza powyższymi ulepszeniami, zespół ROCKFISH Games poprawił również dynamikę gry czyniąc rozgrywkę bardziej zbalansowaną i dodając eksperymentalne poziomy trudności, które można zmieniać w dowolnym momencie.

W aktualizacji Stinger’s Debut znajdzie się również nowy – eksperymentalny – interfejs użytkownika oraz wsparcie (lokalizacja w formie napisów) dla następujących języków: niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, brazylijski portugalski, polski, czeski, uproszczony i tradycyjny chiński, japoński i koreański, aby międzynarodowa społeczność EVERSPACE 2 mogła brać jeszcze aktywniejszy udział w rozgrywce.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko grać!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze