Polski roguelike Broken Blades na Pstryczku

Na Nintendo Switch jest już dostępne Broken Blades, czyli hardkorowa platformówka 2D z elementami znanymi z gier typu roguelike i metroidvania. Tytuł wyróżnia się m.in. dynamiczną i wymagającą rozgrywką w losowo generowanych lochach oraz unikalnym systemem tworzenia mieczy. Wcześniej gra pojawiła się na PC.

Polski roguelike Broken Blades na Pstryczku

Broken Blades zostało stworzone przez dwie polskie firmy – Golden Eggs Studio oraz West Wind Games. Wydawcą na Nintendo Switch jest Ultimate Games S.A. Twórcy połączyli w Broken Blades nastawioną na jednoosobową zabawę platformówkę 2D z elementami znanymi z gier typu roguelike i metroidvania.

Celem gracza jest ucieczka z losowo generowanych lochów, co wymaga nie tylko dużej zręczności i rozwagi, ale też unikania pułapek oraz pokonania wymagających potworów i jeszcze silniejszych bossów.

Kluczowy oręż to miecz, który można tworzyć w dowolny sposób ze znajdowanych odłamków, mających bezpośredni wpływ na właściwości broni. Gracze znajdą tutaj też m.in. rozbudowany system rozwoju postaci.

Broken Blades zostało wydane na Nintendo Switch 29 stycznia 2022 r.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze