Netflix bierze się za Polskę

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Wrzesień 2017
  • Komentuj 4

Tak, tak - jeśli mowa dziś w Polsce o Netflixie to w kontekście Wiedźmina, ale to nie jedyna produkcja, która rodaków powinna zainteresować. Netflix tworzy pierwszy w 100% polski serial, za reżyserię będzie odpowiadała Agnieszka Holland.

Nakręcony w Polsce, całkowicie polskojęzyczny i do tego opowiadający alternatywną historię Polski - taki będzie nowy ''oryginalny'' serial Netflixa, który zadebiutuje na platformie w przyszłym roku. Tytułu produkcji jeszcze nie znamy, wiemy za to, że w serii zmieści się osiem odcinków.

Ujawniono rąbka tajemnicy co do akcji serialu, która rozpocznie się w 2002 roku i będzie przedstawiała wizję świata, w którym Żelazna Kurtyna nigdy nie opadła, a Polska dalej nazywa jest Rzeczpospolitą Ludową.

W opisie serialu czytamy:

W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. 

Za produkcję serialu będą odpowiadały osoby, które wcześniej tworzyły takie hity jak Jurassic World czy Jason Bourne. Sama Holland reżyserowała już wcześniej należący do netflixa serial House of Cards. Nowy netflixowy serial wydaje się trzymać klimatów wyznaczonych właśnie przez House of Cards - będzie mocno politycznie:

Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata.  Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy”.

Nie wiadomo, kto miałby zagrać główne role w serialu (Karolak jest już pewnie zajęty Wiedźminem), ale na pewno będą to polscy aktorzy. Na efekty pracy Holland i jej ekipy jeszcze jednak trochę poczekamy - premiera dopiero w 2018 roku.

[źródło: netflix, netflix YT]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze