Jadwiga na czele Polski

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 21 Grudzień 2016
  • Komentuj 4
To, że Polska trafi do najnowszej Cywilizacji było wiadomo już od dnia premiery i powyższego trailera. Wczoraj do sieci trafił opis Polski jako kolejnego narodu w Civce, a dowodzić nami będzie królowa Jadwiga.  Jadwiga pochodzi z węgierskiej dynastii Andegawenów, jest córką Ludwika Węgierskiego i Elżbiety Bośniaczki. W 1384 roku została koronowana na władczynię Polski i funkcję tą pełniła do chwili swojej śmierci w 1399 roku. To właśnie postać Jadwigi została wybrana przez Firaxis Games jaki przywódczyni Polski w ich Cywilizacji VI. ''Jadwiga była doskonałym mediatorem, obrońcą biednych oraz zdeklarowaną katoliczką, która została z czasem kanonizowana przez kościół katolicki'' napisali twórcy.
Polska otrzyma, jak każda cywilizacja, kilka unikalnych dla siebie bonusów. Jeśli chodzi i jednostki wojskowe, to nie mogło zabraknąć słynnej na cały świat husarii, która ma zadawać większe obrażenia niż kawaleria innych krajów. Unikalnym budynkiem Polski będą sukiennice, które mają zapewniać dodatkowe punkty produkcji za każdy z zagraniczny szlak handlowy, oraz złoto za każdy wewnętrzny. Wraca również opcja ''bomby kulturowej'', dzięki której gracze są w stanie zabierać terytorium innym cywilizacjom bez wypowiadania wojny. Wystarczy, że Polacy wybudują przy granicy fort, a przylegające do niego hexy staną się naszą własnością. Cena zagrania Polską? Na Steamie możecie pobrać ją za niecałe 5 Euro, ale jeśli dysponujecie Edycją Delux to Polską możecie grać za darmo.

Jadwiga była pierwszą królową Polski, teraz wróci na tron

Jadwiga była pierwszą królową Polski, teraz wróci na tron

[źródło: civilization.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze