Ognisty slasher 2D z heavymetalową duszą!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 23 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

„Wciel się w wojownika, który znalazł się na dosłownej drodze do piekła, i podejmij wyzwanie przedarcia się przez hordy potworów w porywającym stylu w Down To Hell – grze 2D hack’n’slash napędzanej przez heavy metal.”

To tekst, który znalazłem w informacji prasowej na temat Down To Hell. Zakładam, że miał zachęcić potencjalnego odbiorcę do sięgnięcia po tytuł. Czy mu się to udało? Biorąc pod uwagę, że z mojego konta uciekło nieco monet, to przynajmniej jedna osoba podpisała cyrograf. I to z polskimi twórcami!

Tak, za Down to Hell odpowiada rodzima ekipa z Red Dev Studio. Premiera pierwszego epizodu projektu jest jednocześnie wejściem gry w okres wczesnego dostępu na Steamie. Z Czym jest ta produkcja? Down To Hell to unikatowa, dwuwymiarowa odpowiedź na styl rozgrywki znany z Devil May Cry i podobnych klasyków. Tytuł przetestuje umiejętności graczy w walce z demonicznymi istotami w niesamowicie atmosferycznej oprawie, podkreślanej muzyką popularnych zespołów metalowych Decapitated oraz KORONAL.

W Down To Hell gracze wcielą się w rolę samotnego, tajemniczego szermierza, związanego długiem zaciągniętym wobec równie enigmatycznej dziewczyny, która niegdyś ocaliła mu życie. Teraz, gdy pojmały ją demoniczne hordy, wojownik musi przedrzeć się aż do samego Piekła, by spróbować ją ocalić. Standardowy scenariusz, który idealnie pasuje do tego, co dzieje się na ekranie.

Ten charakter gry doprawiono wybranymi elementami chodzonych bijatyk, Soulslike czy Metroidvanii, by zapewnić graczom odpowiednią różnorodność. Down To Hell nie byłoby jednak tak ekscytujące, gdyby nie ponury, lecz działający na wyobraźnię styl graficzny, zainspirowany okładkami albumów metalowych, najmroczniejszymi odmianami dark fantasy oraz klasycznymi dziełami popkultury, takimi jak legendarna manga Berserk.

W okresie Early Access pojawi się 5 dużych epizodów dostępnych łącznie w cenie startowej wersji EA, wypuszczanych regularnie co 2-3 miesiące. Pierwszy epizod, zapewniający do 4 godzin stawiającej wyzwanie zabawy z czterema epickimi walkami z bossami, jest już dostępny na Steamie.

Następne odcinki przyniosą ze sobą zarówno nowe, klimatyczne lokacje, nową muzykę, nowych wrogów do pokonania, jak również rozbudowę systemu walki i więcej magii do wykorzystania, co powiększy jeszcze głębię rozgrywki.

Wersja Early Access Down To Hell jest dostępna na Steamie w cenie 38 złotych.

Kupować i grać!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze