Odpicuj swojego Steama

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 01 Lipiec 2017
  • Komentuj 16

''Pokaż mi profil gracza, a powiem Ci, jakim jest człowiekiem'' - nie powiedział nikt nigdy. Nie zmienia to faktu, że czasem warto odnowić swoją ''wizytówkę'' na Steamie.

To przecież jedno z tych miejsc, w którym możemy pochwalić się swoją kolekcją gier, osiągnięć, wypasionym ekwipunkiem, a nawet zamieszczać prace graficzne, poradniki i recenzje gier. Innymi słowy, jest to idealne miejsce dla twórczego i aktywnego gracza.

Najszybszym, najprostszym oraz najtańszym sposobem na odpicowanie swojego profilu jest zakup odpowiadającego nam tła, które następnie musimy wrzucić w generator na stronie steam.design.

Po dostosowaniu wszystkich elementów otrzymamy paczkę grafik do pobrania, które następnie wysyłamy jako prace graficzne na Steam. Teraz zaczynają się schody. O ile koszt zakupu tła oscyluje w granicach 10 centów, to do uzyskania potrzebnego efektu potrzebujemy dostępu do jednej z gablot, którą otrzymamy po zdobyciu przynajmniej dziesiątego poziomu na Steamie. 

Na szczęście nie jest to aż tak trudne. Możemy wykonać wszystkie zadania społecznościowe w zakładce ''Odznaki'', co zaowocuje zdobyciem połowy potrzebnych punktów, bo aż pięciuset. Resztę musimy zdobyć poprzez tworzenie kolejnych odznak - za każdą z nich otrzymujemy sto punktów doświadczenia, emitykonę, tło oraz (ze względu na letnią wyprzedaż) jedną kartę z kolekcji Summer Sale.

Potrzebną kwotę uzyskamy dzięki sprzedaży kart kolekcjonerskich, które otrzymujemy za przeglądanie kolejki odkryć widocznej w sklepie. Na ich zdobycie pozostał Wam cały tydzień, ponieważ piąty lipca będzie ostatnim dniem ogromnych promocji.

Jeśli zdobyliście wszystko, czego potrzebujecie na renowacje swojego profilu, to z pewnością zastanawiacie się, jakie tło wybrać. Poniżej przygotowałem małą, subiektywną galerię najciekawszych propozycji. Znajdzie się coś dla fanów piłki nożnej, piksel artu, klimatu postapo, średniowiecza, renesansu, oraz fantasy. Jeśli macie swoje ulubione tła Steam, to wklejajcie je śmiało w komentarzach na dole.  

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze