Od jutra za darmo sprawdzamy Dauntless

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 23 Maj 2018
  • Komentuj 3

Na blaszakach od dawna brakowało serii, w której całą swoją uwagę poświęcalibyśmy polowaniu na potwory (nie, Wiedźmin się nie liczy). Mam tutaj na myśli coś sieciowego, gdzie w kooperacji z innymi graczami, ruszalibyśmy na polowanie na grubego zwierza. Walka byłaby zaś wymagająca, a nagroda za włożony trud odpowiednio wysoka. Jak od lat niczego nie było, tak teraz dostajemy aż dwa tytuły. W tym jeden zupełnie nieznany.

Marką, która najbardziej kojarzy się z powyższym opisem jest Monster Hunter, której wersja World trafi na PC-ty już tej jesieni. Nie wszyscy wiedzą jednak, że na blaszaki zapowiedziano wcześniej ciekawą alternatywę dla MH:W. Mowa tutaj o Dauntless, które w swoich założeniach jest tym samym – grupa łowców poluje na przerośnięte potwory.

Do tej pory Dauntless tkwiło w zamkniętych beta testach i chętni do przetestowania musieli nabyć paczkę fundatorską. Spieszę jednak z informacją, że to ograniczenie zniknie już jutro. Dokładnie 24 maja uruchomione zostaną otwarte testy beta gry. Za darmo dosłownie każdy będzie mógł sprawdzić ten tytuł i przekonać się, czy kreskówkowa alternatywa dla Monster Hunter: World daje radę.

Ekipa z Phoenix Labs nie poinformowała, jak długo potrwa open beta. Jest zatem spora szansa, że potrwa wiecznie. Dlaczego? To standardowa procedura w przypadku gier sieciowych. Deweloper ogłasza otwartą betę, a następnie po wielu miesiącach (czasami latach) następuję płynna premiera. Czy tak będzie i w przypadku Dauntless? Jest na to spora szansa.

Ja już Wam nie marudzę, tylko zachęcam do sprawdzenia gry jutro. Z moich doświadczeń wynika, że jest to całkiem przyzwoita produkcja. Raczej nie pobije swojego starszego brata, ale posłuży za dobrą alternatywę. Zainteresowanych zapraszam tutaj.

[Źródło: PlayDauntless, GamesRadar, PCGamer]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze