Octopath Traveler w czerwcu na STEAM!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 16 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

Wszystkie znaki na niebie i ziemi potwierdziły się. Tak samo, jak ostatnie przecieki, plotki oraz doniesienia. Ekskluzywna gra z Nintendo Switch zawita wreszcie na #PCMR. Co więcej, pojawi się na ”najukochańszej, najlepszej, najfajniejszej, najuczciwszej…” itd., platformie Steam. O jakiej grze mowa?

Oczywiście o Octopath Traveler, czyli jednym z ważniejszych, nowych reprezentantów klasycznych jRPG-ów, który wyszedł poza Japonię. Informacja została potwierdzona przez Square Enix, dzięki czemu wiemy, że tytuł ten rzeczywiście dostępny będzie na Steamie. Kiedy? W czerwcu.

Octopath Traveler łączy stylizowaną grafikę 2D ”retro” z nowoczesnymi rozwiązaniami 3D. Trafiamy do wymiaru Orsterra, gdzie do dyspozycji mamy ośmiu, zróżnicowanych bohaterów. Każdy z nim ma swoje umiejętności, motywacje oraz historię, ale ponadto cel, który chcą osiągnąć. My zaś będziemy uczestniczyli w ich przygodach, które mają opowiadać o bohaterskich czynach, samospełnieniu, jak i dokonaniu zemsty. Klasycznie, fantastycznie!

Dodam, że ja znając życie wezmę łotrzyka na pierwszy kurs, bowiem mam słabość do klas ”thief/rogue/assassin”. Z tego co wyczytałem, w tę rolę wciela się Therion, który zostanie uwięziony w sytuacji bez wyjścia.

Wersja Octopath Traveler na Steam nie ma odbiegać od oryginału, które debiutował w zeszłym roku. Wiemy jedynie, że pojawią się osiągnięcia, karty oraz możliwość trzymania zapisów w Steam Cloud. Za samą produkcję trzymam kciuki, bowiem jej oryginalna wersja z Nintendo Switch została przyjęta niezwykle ciepło. Pozostaje zatem liczyć na to, że port nie zostanie skaszaniony!

[Źródło: Square Enix]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze