Bo jak miłość to jedynie w FFXIV!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 13 Wrzesień 2018
  • Komentuj 5

Jakiś czas temu pisałem tekst o relacjach w grach MMORPG. Wskazałem, że łączenie się w pary ma marginalne znaczenie i w zasadzie przekłada się na zdobycie unikalnego tytułu czy przedmiotu. Final Fantasy XIV idzie jednak o krok dalej, zapowiadając aktualizację tego aspektu.

Square Enix zaskakuje, rozbudowując w swoim MMORPG-u tak drobne elementy, jak np. ceremonia zaślubin. Kto by się spodziewał, że w aktualizacji 4.4 - Prelude to Violet - która pojawi się 18 września, otrzymamy więcej możliwości tworzenia ceremonii ślubnej. Jestem pod wrażeniem, że Final Fantasy XIV rozwija się pod tym względem, mimo, że to rzeczy typowo kosmetyczne.

Ceremony of Eternal Bonding to growa wersja zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy dwójką graczy Final Fantasy XIV. Samo wydarzenie jest niezwykle urocze i towarzyszy mu szereg drobnych atrakcji. Square Enix da nam możliwość zdecydowania o wystroju, stylu ceremonii, wybierzemy odpowiednie oświetlenie, czy kolory kwiatów. Do tego zdecydujemy również o dekoracjach kaplicy!

Gra wzbogaci się również o dwie nowe gondole, w których zakończy się procesja oraz gdzie związek małżeński zostanie oficjalnie sfinalizowany! A co z osobami, które już znalazły swoją lepszą (gorszą?) połówkę? Będą mogły one odnowić swoją przysięgę małżeńską oraz zorganizować rocznicę związku. Warto przy tym zaznaczyć, że w tym przypadku ceremonia będzie wyglądała nieco inaczej, a gracze otrzymają inne opcje do modyfikacji wydarzenia.

Cóż, nie jestem wielkim fanem takich atrakcji, bo w praktyce nie mają one większego znaczenia. Niemniej w tym przypadku jestem pod wrażeniem mnogości opcji oraz wpływu graczy na wygląd oraz przebieg całej ceremonii. Obok czegoś takiego nie mogę przejść obojętnie i zdecydowanie daję lajka!

[Źródło: Final Fantasy XIV]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze