Nowe IP od Blizzarda?

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 11 Kwiecień 2017
  • Komentuj 7

Nowy RTS w klimacie fantasy? Czemu nie?

Nowy RTS w klimacie fantasy? Czemu nie?

David Kim (Dayvie), game designer pracujący w Blizzardzie, ostatnie lata spędził trudząc się nad balansem trybu multi StarCraft 2: Wings of Liberty oraz innych części trylogii. Na oficjalnym forum StarCraft 2 Kim poinformował, że porzuca swój dotychczasowy zespół, by zacząć pracę nad ''nowym projektem''.  Dayvie może pochwalić się sporym doświadczeniem w dziedzinie RTS. Pomijając Starcrafta 2, wcześniej pracował w Relic nad Warhammerem 40,000: Dawn of War. Teraz twierdzi, że doszedł do takiego momentu w swojej karierze, że aby się rozwijać musi zacząć coś nowego. Mówił o nowym IP Blizzarda?

Blizzard pochwali się jak będzie miał coś pewnego

Blizzard pochwali się jak będzie miał coś pewnego

Na oficjalnym forum Bliizarda Dayvie napisał: ''Ten inny projekt też będzie realizowany tutaj w Blizzardzie, mam nadzieję, że prace nad następną grą będą tak samo niesamowite jak moje doświadczenia z pracy przy SCII i z jego społecznością''. I tutaj właśnie zaczynają się schody - nie wiemy do końca co Dayvie miał na myśli mówiąc ''inny projekt'' i ''następna gra'', bo może to oznaczać kilka rzeczy. Pierwsza to taka, że deweloper został zatrudniony przy pracy nad ''następną'', nieujawnioną jeszcze, grą Blizzarda.

Kim jest gotowy na nowe wyzwania

Kim jest gotowy na nowe wyzwania

Z drugiej strony równie prawdopodobne wydaje się, że Dayvie mówił tylko i wyłącznie o sobie, a owa ''następna gra'' to w jego przypadku remaster pierwszego StarCrafta lub dłubanie przy balansie w Overwatchu. Jest to już kolejne przetasowanie wewnątrz Blizzarda w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wcześniej do tajemniczego projektu został przydzielony Jason Huck, level designer StarCraft 2, oraz dyrektor Heroes of the Storm, Dustin Browder. Blizard jest niestety znany z tego, że pilnie strzeże swoich tajemnic, więc wątpliwym jest, by w najbliższym czasie pojawiła się jakaś zapowiedź. Wielu z nadzieją patrzy na formułującą się nową ekipę. Diablo IV? [Źródła: us.battlenet.com, kanobu.ru, polygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze