Nowa Zelda jeszcze w tym roku?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Styczeń 2018
  • Komentuj 1

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to niezaprzeczalnie jeden z najlepszych tytułów 2017 roku, ale Nintendo już jest gotowe na następną grę. Plotki mówią, że jeszcze w tym roku na 3DS wyjdzie gra będąca czymś w rodzaju remastera Links Awakening z 1993 roku. 

Powrót po 25 latach?

Na razie jednak obracamy się w świecie plotek, więc niech fani Nintendo na razie wstrzymają się z otwieraniem szampana, ale jeśli wierzyć znającemu temat Marcusowi Sellarsowi i przeciekowi na reddicie, to jeszcze w tym roku zagramy w kolejną odsłonę przygód Linka. Na razie jest mowa jedynie o premierze na 3DSa, ale kto wie, może Wielkie N zdecyduje się także na Switcha.

Z dostępnych informacji wynika, że tytuł miał pojawić się już w zeszłym roku, ale z powodu prac nad dodatkami do Breath of the Wild nie było czasu na dopracowanie gry. Za nienazwaną na razie grą ma stać studio Grezzo znane z wydanej w 2015 roku The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D czy The Legend of Zelda: Tri Force Heroes. Nowa Zelda ma cechować się otwartością świata podobną do tej z Breath of the Wild i to był jeden z głównych powodów wydłużenia nad nią prac.

Co jeszcze wiemy? Gra ma być czymś na kształt remake'u wydanego w 1993 roku Links Awakening, ale ma czerpać także z innych gier z Linkiem wydawanych na przestrzeni lat.

Ten sam Nate na Reddicie ujawnia też, że oficjalna zapowiedź gry jest tuż za rogiem i powinniśmy się jej spodziewać lada dzień. Premiera? Mówi się o drugim lub trzecim kwartale tego roku. 

[źródło: reddit.com, twitter 1, twitter 2]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze