Nowa mapa PUBGa

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Wrzesień 2017
  • Komentuj 2

W ciągu najbliższych miesięcy (tygodni?) gracze w PUBGa, czyli absolutnego hitu ostatnich miesięcy, będą mogli zagrać na nowej peruwiańskiej mapie. Jej wygląd wyciekł już do sieci - będzie gorąco.

Playerunknown’s Battlegrounds bije wszelkie popularności w pół roku sprzedając 10 milionów kopii, a gra ciągle przecież tkwi w Early Access. Brendan Greene, znany lepiej jako Playerunknown, za punkt honoru postawił sobie, żeby jeszcze w tym roku wyprowadzić PUBGa z Early Access i nowa mapa ma być kolejnym krokiem ku pełnoprawnej premierze.

Wczoraj na reddicie użytkownik bizzfarts podzielił się plikiem zawierającym minimapę peruwiańskiej planszy. Co się rzuca w oczy to dość dosadne nazwy widzianych na mapie miast - zwiedzimy Hard Luck, Punishment, Kill Box, Murderland, Zombie czy Rage. Choć nazwy te raczej na pewno zmienią się do czasu kiedy mapa oficjalnie pojawi się w PUBGu, to widać w jakich kategoriach myślą twórcy. Szykuje się krwawa jatka:

Peru oznacza też koniec z kąpielami, bo na mapie brakuje jakichkolwiek rzek - wąskie gardła jakie na obecnej mapie stanowią mosty tutaj problemem nie będą. Z drugiej strony na graczy czekać będzie spora dawka walk miejskich, z których Hard Luck wybija się na największe (czterokrotnie większe od Pochinek z Erangela). Mapa jawi się też jako dobry teren dla snajperów, bo otwarte, pozbawione roślinności przestrzenie będą pozwalały na oddawanie dalekich strzałów.

Niestety brakuje tutaj skali mapy, ale Greene zapowiadał już w przeszłości, że peruwiańskie pole bitwy będzie takich samych rozmiarów jak Erangel, czyli zamknie się w 64 kilometrach kwadratowych (8x8 km). Być może przemieszczanie się po niej ułatwi jakiś pociąg? Ewidentnie widać, że przez pustynne Peru przebiega linia kolejowa biegnąca od Bareback aż do Military Base.

Nadal nie wiemy kiedy mapa trafi do gry, ani kiedy Battlegrounds opuści Early Access. W przyszłości do gry na trafić co najmniej jeszcze jedna mapa, ale o niej nadal nie wiemy kompletnie nic. Cóż, pozostaje czekać.

Hard Luck to chyba największe miasto jakie w PUBGu widzieliśmy

[źródło: reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze