Nie pogracie w Minecrafta bez konta Microsoft

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 23 Październik 2020
  • Komentuj 0

Nadszedł czas nieuniknionych zmian dla graczy Minecraft. Tytuł ten od dawna jest w rękach Microsoftu, chociaż oficjalnie grą wciąż zajmuje się Mojang. Co prawda bez Notcha, ale deweloper pozostał ten sam. Po przejęciu sam Minecraft podzielił się na kilka wersji, w tym bodaj najpopularniejsza Java Edition oraz Windows 10 i wersja Bedrock. Te dwie ostatnie są ściśle związane z Microsoftem, ale pierwsza pozostała niejako w „niezależnych” rękach Mojang. Tak było do tej pory, bowiem teraz już koniec.

Chcecie pograć w Minecraft? Zakładajcie konto u Microsoft!

Do tej pory gracze Minecraft w wersji Java mogli cieszyć się zabawą bez posiadania konta Microsoft. Wystarczyło konto Mojang i tyle – nic więcej nie było potrzebne. Po sześciu latach po przejęciu, Microsoft upomniał się jednak o Minecraft: Java Edition. W 2021 roku każdy gracz będzie musiał logować się do gry poprzez konto Microsoft.

Jeśli macie konto Mojang to będziecie i tak musieli zmigrować je z tym od Microsoftu. Samo Mojang zaznacza, że przejście wyjdzie wszystkim na dobre, bowiem nowy system zapewni dwuetapową weryfikację, czat, lepszą kontrolę rodzicielską i wiele innych benefitów. Równocześnie sam Minecraft w Java Edition nie zostanie zmieniony w żaden sposób. Niemniej, nadal nie będzie wspólnego grania z wersją Bedrock.

Kiedy dojdzie do obowiązkowego przejścia na konto Microsoft? Na początku 2021 roku. Zaraz po tym wszyscy otrzymają darmową pelerynę. Jeśli zaś chodzi o samego Minecrafta to możecie nabyć go w tym miejscu. Co prawda byłoby to dziwne, gdybyście jeszcze tej gry nie mieli w swoim posiadaniu, ale skoro jest dobra oferta, to aż szkoda nie skorzystać.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze