Nie mogło być inaczej - IEM znowu w Katowicach

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 25 Październik 2017
  • Komentuj 5

Tradycji stało się zadość - Katowice znowu będą gospodarzem kolejnego finału Intel Extreme Masters World Championship. Podobnie jak w zeszłym roku, wydarzenie rozbite zostanie na dwa weekendy. Co może dziwić polskich fanów - League of Legends został zastąpiony przez DOTA 2.

Chyba nikt nad Wisłą nie wyobrażał sobie innego scenariusza niż taki, że przyszłoroczny IEM ponownie zawita do Katowic. Do zgarnięcia w oficjalnych turniejach będzie ponad sześć milionów złotych, możecie więc się spodziewać absolutnej światowej czołówki w Counter-Strike: Global Offensive, Starcrafta 2 oraz DOTA 2. Na pewno sporym rozczarowaniem zostanie przyjęty w Polsce fakt, że w miejsce bardzo popularnego u nas League of Legends wskoczy valve'owska DOTA.

To właśnie DOTA 2 będzie głównym bohaterem pierwszego weekendu IEM'a zaplanowanego na 24-25 lutego. W te dni zawodnicy z 16 najlepszych drużyn z całego świata będą bić się o nagrodę sięgającą ponad 3,5 miliona złotych. Tydzień później, 2-4 marca, fani będą mogli zobaczyć w akcji finalistów Intel Extreme Masters w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II.

Nie samym e-sportem jednak IEM żyje, bo imprezie będą towarzyszyły również targi IEM Expo. Intel obiecuje pokaz swoich najnowszych sprzętów, będzie można spróbować swoich sił w najnowszych grach czy wypróbować strefę VR. IEM Expo odbędzie się w przylegającym do Spodka Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Na IEM będzie można próbować wejść za darmo, ale kto do Katowic jeździ, ten wie, że musi przygotować się na kilka godzin czekania w kolejce. Jest też druga opcja - zakup specjalnego biletu. Na razie nie jest znana cena wejściówek, ale na oficjalnej stronie Intel Extreme Masters możecie przeczytać, że ich sprzedaż zacznie się w przyszły czwartek na portalu Ticketmaster.pl. 

Wybieracie się? I jak będzie wyglądał pierwszy weekend, który tym razem poświęcony zostanie Docie, a nie LoL'owi?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze