Nie będzie płaczu po LawBrakers

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 10 Kwiecień 2018
  • Komentuj 2

Dawno nie byliśmy świadkami tak spektakularnej klapy jak w przypadku LawBreakers, dynamicznego arenowego shootera, który umarł zanim na dobrą sprawę się narodził. Deweloperzy z Boss Key szybko się jednak pozbierali i już teraz możecie za darmo ściągnąć ze Steama ich nową grę - Radical Heights

Cliff Bleszyński, twórca choćby serii Gears of War czy Unreal, nie miał szczęścia do swojego poprzedniego projektu. LawBreakers totalnie nikogo nie obeszło, a w szczytowych momentach w produkcji bawiło się maksymalnie kilkanaście osób na całym świecie. Gra do sieci trafiła raptem w sierpniu zeszłego roku, ale Boss Key już teraz zapowiedziało koniec wsparcia dla LawBreakers.

Co zamordowało LawBreakers? Oczywiście battle royale. W sierpniu zeszłego roku wydawało się, że nic nie będzie w stanie powstrzymać PUBGa, a Fortnite: Battle Royale miał pokazać się już za miesiąc. Dlatego najnowsza produkcja Boss Key pod tytułem Radical Heights  będzie... tak, zgadliście - battle royalem. 

Radical Heights wyróżniać się będzie...eee... klimatem z lat 80 poprzedniego wieku. Dzieło Boss Keys grafiką nieco przypomina Fortnite'a, ale jeśli mieliście okazję zagrać w jakiegoś battle royala, to chyba niczym specjalnym gra Was nie zaskoczy. Według słów Zacha Lowery'ego, dyrektora kreatywnego przy Radical Hights, Radical Heights powstaje od pięciu miesięcy i to bez pomocy żadnego zewnętrznego wydawcy. Zerknijcie na trailer:

Czy tylko mi wygląda to na desperacką próbę ratowania studia? W oświadczeniu firmy na Steamie możecie przeczytać, że Boss Key chciałoby, żeby Radical Heights spędziło w Early Access około roku. W grze brakuje wielu rzeczy, na Steamie napisano, że gracze mogą spodziewać się braku niektórych dźwięków, tekstur czy animacji. Cóż, przynajmniej nie zapłacicie za nią ani grosza, o ile zdecydujecie się dać jej szansę. 

Nowa gra odniesie sukces czy będziemy powoli żegnali się ze studiem Boss Key? Czas oczywiście pokaże, ale ta druga opcja wydaje się bardzo prawdopodobna.

[źródło: radical heights youtube, steam.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze