Niantic pozwano!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 02 Sierpień 2017
  • Komentuj 4

Dużo się dzieje w świecie tele-trenerów. Nowe rajdy, nowe pokemony. Dołączyły też te legendarne. To wszystko skumulowało się w dzień Pokemon Go Fest w Chicago i wybuchło prosto w Niantic.

Największy event darmowego Pokemon Go odbył się, o dziwo, w realnym życiu i na dodatek odpłatnie. Nie mogło obejść się więc bez maruderów i problemów.

22 lipca Go Fest zebrał w Grant Parku kilkadziesiąt tysięcy osób. Wszystkie musiały zapłacić za bilety, za noclegi i dojazdy. Spodziewali się dobrej zabawy i legendarnych pokemonów, tymczasem serwery gry nie wytrzymywały i spora grupa fanów musiała obejść się smakiem. 

Ci zawiedzeni składają właśnie pozwy pod opieką prawnika Thomasa Zimmermana.

"Nie chcemy rekompensaty za brak możliwości złapania legendarnego Pokemona, bo Niantic to zaoferował. Jednak Niantic nie zaoferował zwrotu za podróż do Chicago. Większość ludzi przyjechała z innego stanu, wielu z innych krajów."

Niantic nie wyraziło swojego stanowiska na ten temat, trudno też oczekiwać, że wypłacą za transport każdemu, kto nie złapał pokemona. Szansa na złapanie legendarnego Articuno czy Lugii wynosi jedynie 2%. Firma zdecydowała się jednak zwrócić za bilety wstępu tym, którzy nie zalogowali się do gry ze względu na problemy serwera. Dostaną również gratisowo poke coinsy. 

Może i pozwy absurdalne, ale Niantic mocno wzięło sobie do serca tak zaawansowaną formę ostrzeżenia. Odwołali kilka kolejnych eventów, które już na dniach miały odbyć się w Europie. Między innymi w Pradze, na co fani zareagowali jeszcze większym fochem. W końcu niektórzy zarezerwowali już noclegi. 

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i mamy nadzieję, że zrozumiecie, iż naszym priorytetem jest zagwarantowanie trenerom w Europie i na całym świecie wspaniałego doświadczenia z Pokemon GO. Trenerzy, którzy mają dodatkowe pytania dotyczące Safari Zone powinni odwiedzić nasze centrum pomocy.

Safari Zone przedstawia się więc tak:

14 sierpnia - Japonia

16 września - Francja, Hiszpania i Niemcy

Aby zagwarantować europejskim trenerom najlepsze możliwe doświadczenia z rozgrywki, zdecydowaliśmy przełożyć wydarzenia w Europie planowane na 5 sierpnia (Kopenhaga i Praga) oraz 12 sierpnia (Sztokholm oraz Amsterdam) na późniejszą datę jesienią. 

Na pocieszenie Niantic wymieszało pokemony regionalne, więc jest szansa, że uda złapać się w np. pokemony przypisane dla Australii. Nie wiadomo jednak kiedy, ani też gdzie. Jedyna pewna rzecz?  Dzisiaj pojawił się kolejny legendarny pokemon - Moltres. Flagowy stworek czerwonych zastąpił w gymach Articuno.

[Źródła: pokemongo.nianticlabs.compokemongolive.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze