New World walczy z AFK-erami

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 08 Październik 2021
  • Komentuj 0

Cóż to był za tydzień dla Amazon Games i New World! Ponad 900 tysięcy graczy na Steamie, ogromne kolejki, jeszcze większe zainteresowanie, mnóstwo problemów, ale i sporo radości. Wam udało się zagrać? Jeśli tak to podzielcie się wrażeniami z tego MMORPG-a, który budzi teraz tyle zamieszania. Poza tym jednak pora na drobne nowości.

New World walczy z AFK-erami

Amazon położyło fundament pod funkcję umożliwiającą zmianę serwera – pewne jej elementy można zobaczyć w sklepie w grze. Kontynuują prace nad nią, a szczegółowe informacje na temat systemu zmiany serwera podadzą pod koniec tygodnia, gdy wprowadzą jego pełną wersję.

Zmieniono działanie pocisków wystrzeliwanych z wieżyczek w trakcie wojny: nie są już fizycznymi obiektami, lecz działają na zasadzie „hitscan”. Dzięki temu liczba obiektów generowanych w świecie będzie mniejsza, co powinno przełożyć się na lepszą wydajność w trakcie wojny.

Teraz jednak najważniejsze, czyli AFK-erzy. Aby gracze nie pozostawali zbyt długo z dala od komputera – szczególnie na serwerach o wyższym zagęszczeniu – wprowadzono następujące zmiany w systemie zapobiegawczym.

  • Wprowadzono dodatkowe zabezpieczenie, aby gracze nie mogli oszukiwać aktualnie używanego systemu za pomocą symulowanych ruchów myszy.
  • Skrócono czas do wyświetlania ostrzeżenia z 20 minut do 15 minut.
  • Skrócono czas do rozłączenia z 25 do 20 minut.

Poza tym, gdy gracz będzie próbował opuścić kolejkę do świata, wyświetli się ekran z prośbą o potwierdzenie tego zamiaru. Kompletny opis poprawek i zmian znajdziecie tutaj.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze