Nawet McDonald robi VR

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 04 Marzec 2016
  • Komentuj 6
Szwedzki McDonald rusza z nową ciekawą ofertą. Ukochane przez dzieci zestawy Happy Meal zmienią się w pełnoprawne gogle do odpalania wirtualnej rzeczywistości. McD stworzy około 3500 zestawów Happy Goggles. Na początku stycznia podzieliliśmy się z Wami materiałem JackQuacka o budżetowym zestawie do wirtualnej rzeczywistości. Jack wspomniał wtedy o cenie 60 dolarów, ale okazuje się to majątkiem przy akcji jaką stworzył McDonald. Za swoje Happy Goggles żądał będzie nieco ponad cztery dolce. gogle Żeby móc cieszyć się VR trzeba kupić specjalną limitowaną edycję klasycznego Happy Meal'a. Pudełko zaprojektowane zostało w taki sposób by po odpowiednim złożeniu można było z niego skonstruować proste, ale efektywne gogle VR. Akcja ma związek ze zbliżającym się szwedzkim świętem ''Sportlov'', podczas którego wiele rodzin udaje się rekreacyjnie pośmigać na nartach. Stworzono nawet specjalną dedykowaną temu wydarzeniu grę VR o nazwie  ''Slope Stars''. W produkcję można łupnąć na zwykłym telefonie, ale największa frajda jest oczywiście kiedy odpalimy ją w wirtualnej rzeczywistości. Skąd pomysł na gogle? Szef marketingu w McDonaldzie Jeff Jackett twierdzi, że dzięki nim ''rodzice mogą dowiedzieć się więcej o wiedzy i doświadczeniach swoich dzieci z wirtualną rzeczywistością. Granie może być też świetną okazją do wspólnej aktywności, która pozwoli rodzinie na interakcję na równych prawach''. Jasne, nie ma nic lepszego niż założenie sobie na głowę pudełka po mcdonaldowym jedzonku i wydychanie oparów świeżo przyrządzonych frytek. Spodziewam się, że po dłuższym użytkowaniu ''młodemu'' odechce się jedzenia w McDonalndzie na dłuższy czas. Same plusy.

Składacie takie pudełeczko, wkładacie swój telefon i viola!

Składacie takie pudełeczko, wkładacie swój telefon i viola!

Na razie akcję organizuje jedynie szwedzki oddział fastfoodowego giganta, ale jak możecie przeczytać na stronie produktu firma planuje w przyszłości rozszerzenie oferty na inne kraje. Nie jest to pierwszy raz kiedy McDonald kusi klientów promocjami związanymi z branżą technologiczną. W zeszłym roku niektóre chińskie restauracje McD zostały przystrojone tak by wyglądały jak żywcem wzięte z World of Warcraft. Akcja ta miała związek ze zbliżającą się wtedy premierą dodatku Warlords of Draenor. [źródło: happygoggles.seadweek.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze