Gracze EVE wysadzą dziś milion dolarów?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 24 Styczeń 2018
  • Komentuj 2

Milion amerykańskich dolarów są warte statki, które już niedługo przystąpią do bitwy o sektor 9-4R. Szykujcie się na największe starcie w historii EVE: Online.

To już nie przelewki, w grze (dosłownie i w przenośni) jest masa forsy. I nie mówię tu o simoleonach, kredytach, nilgaardzkich florenach czy innej stworzonej na potrzeby danego tytułu walucie. Tutaj chodzi o najprawdziwsze amerykańskie dolary, które już dziś mogą zmienić się w wielką kupę cyfrowego szmelcu.

Stacja Keepstar klasy Cytadela w całej okazałości

O co dokładnie się rozchodzi? O wielki konflikt w EVE: Online, który zostanie prawdopodobnie rozwiązany siłą. Naprzeciw siebie staną dwie największe frakcje z gry: Imperium oraz Moneybadger. Konflikt między obiema frakcjami trwa od dawna, ale jeśli wierzyć redditowi to czas kluczowej bitwy o sektor 9-4R właśnie nastał. O ile oczywiście przywódcy zdecydują się na wydanie bitwy, bo nie jest to wcale takie oczywiste.

Moneybadger wybudowali w sektorze 9-4R stację Keepstar, będącą najdroższym obiektem jaki gracz w EVE:Online może sobie kupić. To właśnie ta konkretna stacja jest od kilku tygodni obiektem ataków starających się odzyskać dominajcę w galaktyce graczy Imperium. Jeśli zerkniemy sobie na screena z wczorajszej gry, to zobaczycie tam tysiące graczy obu zwaśnionych stron:

A to tylko preludium

Same przygotowania do bitwy to już ogromne wyzwanie. W jednym miejscu pojawiło się wczoraj ponad sześć tysięcy graczy, co stanowi nowy rekord w EVE:Online jeśli idzie o liczbę pilotów jednocześnie okupujących dany sektor. A przypomnę, że wielka bitwa jeszcze przed nami.

A jak udało się określić wartość okrętów, które wezmą udział w bitwie o 9-4R? Jest to możliwe, dzięki walucie ISK wykorzystywanej w świecie EVE: Online. Gracze mogą jej użyć także na opłacenie miesięcznego abonamentu gry, który normalnie kosztuje 14,95 dolara za miesiąc rozgrywki. Dzięki temu przelicznikowi jesteśmy w stanie ustalić, ile dolarów kosztuje konkretna jednostka, a tych w walce ma stanąć przecież tysiące. Po przeliczeniu kwot wychodzi, że w dzisiejszej bitwie weźmie udział sprzęt o wartości miliona dolarów.

Wszystko, jak to zwykle bywa z tego typu igrzyskami, będziecie mogli zobaczyć na Twitchu. Do bitwy ma dojść około 21:00 polskiego czasu. Zmagania będziecie mogli zobaczyć z dwóch perspektyw: stronę broniącą tutaj, a atakujące imperium tutaj. Cóż, chyba nie pozostaje nic innego jak odpalić popcorn i czekać na to, co się wydarzy, choć pewien użytkownik Reddita w długim poście wyjaśniającym całą sytuację twierdzi, że do bitwy ostatecznie jednak nie dojdzie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: kasa i ogromne ryzyko jej utraty.

Kto komu zorganizuje dziś Grunwald?

[źródło; reddit.comkotaku.compolygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze