Największa aktualizacja w historii Pokemon GO!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 20 Listopad 2020
  • Komentuj 0

Cicho ostatnio było na temat Pokemon GO, chociaż nie oznacza to, że nic się w dziele Niantic nie działa. Wręcz odwrotnie, deweloper co rusz dodawał jakieś nowości i nawet odnotowano rekord zarobkowy gry. Nie wiadomo, ile osób gra, ale wszystko wskazuje na to, że pandemia odbiła się całkiem pozytywnie na Pokemon GO. Niantic nie zwalnia i zapowiada Pokemon GO Beyond, czyli największą aktualizację w historii gry!

Nowe pokemony, poziom 50 oraz pory roku, a nawet więcej!

Od 30 listopada rozpoczniemy małą rewolucję w Pokemon GO. Zmieni się bowiem ilość zdobywanych punktów doświadczenia za łapanie i ewoluowanie kieszonkowych stworków oraz inne czynności. Dlaczego? Aby gracze, którzy nie mają 40. poziomu mogli dobrnąć do nie szybciej. Wszystko z powodu podwyższenia maksymalnego poziomu w Pokemon GO z 40 na 50!

Jeśli dacie rady wbić poziom 40 do końca tego roku, zgarniecie nawet unikalną odznakę! To jednak nie wszystko, bowiem trafi w Wasze rączki czapka w kształcie Gyaradosa oraz limitowany czasowo Research. Aby całość ułatwić, Niantic uruchomiło bonus do zdobywania punktów XP, więc korzystajcie.

Co jednak dalej? Aby awansować na poziomy 41-50 trzeba będzie ukończyć specjalne wyzwania. Nie będziemy zatem zdobywali expa, ale robili konkretne zadania. Przykład? Łapanie określonej ilości pokemonów w ciągu dnia, zdobywanie konkretnej ewolucji Eevee, trochę pobawimy się przy GYM-ach oraz rajdach, czy powalczymy z innymi graczami. Wszystko będzie ładnie rozpisane w grze.

Pokemon GO Beyond.

Do Pokemon GO trafią również Candy XL, pozwalające na awansowanie naszych towarzyszy powyżej poziomu 40. Zdobędziemy je łapiąc stworki lub wymieniając zwykłe candy na lepszy wariant. Podobno opcji na zdobycie Candy XL będzie znacznie więcej.

Do gry trafią również pory roku, czyli nowa mechanika, która wpłynie na zabawę. W jaki sposób? Niektóre pokemony będą występowały częściej, a inne rzadziej w zależności od pory roku. Formy Deerlinga będą przykładowo uzależnione od tego systemu. Wydarzenia w grze też zostaną dostosowane, aby pasowały tematycznie. System pór roku będzie cały czas rozwijany, aby dawał więcej możliwości.

Od 2 grudnia w Pokemon GO dostępna będzie szósta generacja stworków. Najpierw oczywiście otrzymamy jedynie wybrane pokemony, ale z czasem pojawią się wszystkie istoty. Pokemony z regionu Kalos zaczną się również częściej pojawiać w dziczy.

Ponoć to nie wszystko i Niantic ma więcej nowości dla graczy Pokemon GO. Trzeba będzie jednak na nie poczekać.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze