Minecraft anuluje aktualizację graficzną!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 13 Sierpień 2019
  • Komentuj 2

Minecraft pod wodzami Mojang i bez Notcha rozwinął się w całkiem potężną produkcję. Niemniej, przez te wszystkie lata (przypominam, że gra ma ich już 10!) jej grafika wciąż pozostała ikoniczna, żeby nie powiedzieć brzydka. Niektórzy uznają, że taki jej urok i w tych wokselach jest jakaś magia. Przyznaję przy tym, że rzeczywiście – coś w tym jest. Niemniej na wieść o tym, że Mojang szykuje aktualizację grafiki, fani Minecrafta zadrżeli. Okazuje się, że całkiem niepotrzebnie.

Minecraft nie otrzyma Super Duper Graphics Pack

Mojang poinformowało, że Minecraft nie otrzyma Super Duper Graphics Pack. Była to specjalna paczka, aktualizująca grafikę Minecrafta, która zapowiedziana została podczas targów E3 w 2017 roku. Już wtedy pakiet był tworzony przez ekipę Mojang, ale ostatecznie nie zadowolił twórców i został wyrzucony do kosza. Powód?

Niewystarczająca wydajność na różnych urządzeniach. Minecraft nie ma kosmicznych wymagań, ale potrafi pożerać zasoby, jak opętany. Mojang stawia zatem na wydajność, aby gra działała stabilnie i dobrze, nawet z zaktualizowaną grafiką. Tego nie udało się niestety osiągnąć. Okazało się bowiem, że Super Duper Graphics Pack okazał się zbyt wymagający technicznie.

Nie oznacza to jednak, że to koniec nowego, ładniejszego Minecrafta! Mojang poinformowało, że szuka nowych sposobów, aby dostarczyć grę w lepszym opakowaniu. Zdesperowanym zawsze pozostają mody, których akurat do tej produkcji nie brakuje ;).

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze