Minecraft na sterydach?

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 26 Listopad 2014
  • Komentuj 11
2011-08-23_175529 Nim przygotujecie wiadro pomyj i wylejecie je na temat Minecrafta - raczej nikt nie może zaprzeczyć, że jest to gra, która zmieniła rynek gier. Twórcy ze studia Mojang pokazali, że wystarczy dać ludziom pełną swobodę oraz otwartość na mody, a reszta zacznie się już toczyć jak kulka śniegowa. Niewiele gier może równać się popularnością z Minecraft, a jeszcze mniej gier indie może równać się tak spektakularnym sukcesem, który wpłynął na rynek gier. Od momentu pojawienia się Minecraft na rynku mijają lata - wiele innych firm, czy twórców gier stara się stworzyć coraz bardziej zaawansowane gry bazujące na idei swobodnego budowania. Tym razem będziecie mogli poczytać i obejrzeć zapowiedzi gier, które swego czasu mogą zdobyć grono fanów oraz popularność. Nie wszystkie są darmowe, jednak każda z nich ma coś, co może spodobać się fanom klasycznego Minecraft.

Landmark 

Landmark to darmowa produkcja w fazie zamkniętej bety, która tworzona jest przez znane wielu graczom studio Sony Online Entertainment. Gra stawia przede wszystkim na rozmach graficzny - budując swoje konstrukcje w Landmark możecie tworzyć je z mikrowokseli. Jak w przypadku Minecraft średnia wysokość "klocka" to w przybliżeniu około metr, tak w Landmark najmniejszy obiekt jaki stworzycie może mieć wysokość zaledwie 10 centymetrów. Taka dbałość o detale sprawia, że możemy stworzyć w tej grze... nawet kulę. Oczywiście w całym tym potężnym silniku, który pozwala tworzyć niesamowicie szczegółowe budowle musi być jakiś szkopół - Landmark jest grą niesamowicie wymagającą sprzętowo oraz niestety jej otwarta beta opóźnia się już o blisko pół roku.

Trove

Trove to również darmowa gra, tym razem od studia tworzącego między innymi takie gry jak Archeage, Defiance czy Rift - czyli oczywiście Trion Worlds. Zdaniem wielu bardzo mocno czerpie z porzuconego przez twórców Cube World, coś w tym jest. Trove oferuje nam poza zdobywaniem klocków pod budowę również system walki, umiejętności, poziomowania oraz zbierania przedmiotów. Świat w grze wypełniony jest lokacjami, w których gracze mogą walczyć z mobami, bossami, lootować przedmioty. Mogą też "przywoływać" swoje włości - niestety każdy gracz ma niewielką działkę, ale może ją "przywołać" w dowolnym wolnym miejscu świata. Przygoda jest "mobilna" - możemy eksplorować ze znajomymi świat i lokacje, przywołując swoją chatkę obok wielkiej lokacji pełnej mobów. Prócz tego Trove wyróżnia się mocno humorystycznym podejściem do tematu - dla przykładu dobrym hełmem może być... hamburger.

Creativerse

Creativerse to nieco mniejsza produkcja niż przedstawione powyżej, ale również  zasługująca na odrobinę uwagi. Studio Playful Corporation postanowiło przenieść klasyczną rozgrywkę opartą o budowanie z sześcianów, w nieco bardziej zaawansowany graficznie świat. Creativerse wygląda klasycznie, ale cieszy oko delikatnie komiksowym stylem. Gra mimo wersji we "wczesnym dostępie" oferuje tryb sieciowy - gracze tworzą świat zabezpieczony hasłem i mogą grać wspólnie. Jeżeli chodzi o wady Creativerse - jest to gra, która wygląda ładnie, daje wiele frajdy, ale nie jest jeszcze dostatecznie rozbudowana. Treść jaką oferuje Creativerse niestety możemy poznać w ciągu maksymalnie jednego dnia gry. King-Kong minecraft A wy? Znacie jakieś ciekawe gry oparte o ideę budowania własnych włości w wokselowej albo sześciennej formie? Podzielcie się nimi w komentarzach - pamiętajcie, by poza tytułem gry dodać jej opis, ewentualnie link do trailera na Youtube.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze