Minecraft ma ponad 110 milionów graczy miesięcznie

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 17 Wrzesień 2019
  • Komentuj 1

O Minecraft na łamach Ja, Rock piszemy regularnie. Trudno się dziwić, w końcu jest to po prostu dobra gra, która mimo dekady na karku, nie przestaje fascynować. Co rusz gracze przełamują kolejne bariery, tworząc w wokselowym świecie rzeczy, których nikt by się nie spodziewał. Samolot, który rzeczywiście lata? Minecraft w Minecrafcie? Symulator gier na Game Boya? Wydawać by się mogło, że wszystko już  było, a jednak każdego miesiąca dowiadujemy się o kolejnym cudzie.

Minecraft ma ponad 110 milionów graczy miesięcznie

Nie dziwne zatem, że Minecraft wciąż przyciąga do siebie graczy. 10 lat temu była to niezwykle popularna produkcja i na takim YouTube powstało mnóstwo kanałów poświęconych właśnie tej produkcji. Dzisiaj popularność tej gry wróciła, część osób widzi w tym udział PewDiePie’a, inni zaś wskazują na naturalną kolej rzeczy.

Jaki by powód powrotu do Minecrafta nie był, faktem jest, że gra przyciąga do siebie 112 milionów graczy miesięcznie – tak przynajmniej podaje „głowa” studia, Helen Chiang. To jedna trzecia populacji Stanów Zjednoczonych!

Sukces Minecrafta tkwi z kolei z tym, że jest to niezwykle elastyczna gra. Deweloperzy sami mówią, że nie muszą wydawać aktualizacji, a gracze i tak sami wrócą do ich tytułu. Najwyżej dodadzą jakieś mody, jeśli znudzą się obecnym stanem Minecrafta. Nie zmienia to jednak faktu, że dzieło Notcha wciąż jest rozwijane przez studio Mojang, należące do Microsoftu.

Nie chcę wiedzieć, jak popularność Minecrafta wystrzeli, kiedy udostępnione zostanie wsparcie dla ray tracingu! A Wy, jesteście w tej puli 112 milionów graczy?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze