Mikrofon Tracer Studio Pro

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 30 Październik 2018
  • Komentuj 3

Profesjonalny mikrofon w niskiej cenie, to spore wyzwanie. Szczególnie, gdy planujemy używać go nie tylko w celach komunikacyjnych, ale również do streamów, nagrywania filmów czy nawet tworzenia muzyki (zwłaszcza wokalu). Dobre mikrofony pojemnościowe nie są tanie, ale służą do profesjonalnych zastosowań, warto więc rozważyć jego zakup, jeśli planujemy zacząć przygodę z nagrywaniem naszego głosu.

Tracer wypuścił produkt Pro, który ma służyć do takich celów i nie rujnować budżetu. Sprawdźmy więc, jak wygląda to w praktyce.

Kupując Studio Pro trzeba się liczyć ze sporym sprzętem, który nie pomieści się na mikroskopijnych biurkach. Mikrofon na statywie to jednak rzecz zajmująca sporo miejsca, a biurko musi być mocne, stabilne i szerokie, by w ogóle móc myśleć o jego montażu.

Nagranie przy użyciu Studio Pro

nagranie1.mp3

Nagranie z mikrofonu wbudowanego Roccat Khan

nagranie1a.mp3

Sam montaż nie jest zbyt problematyczny. Stelaż składa się intuicyjnie, więc to bardziej łączenie ze sobą dopasowanych wcześniej puzzli. Dodatkowo mikforon można zabezpieczyć gąbką wygłuszającą oraz popfiltrem, ale szczerze mówiąc, różnica w nagranym dźwięku jest żadna. Może jedynie zbiera mniej odgłosów z otoczenia, ale raczej dobrze wygląda, niż jest faktycznie użyteczne.

Zestaw kosztuje około 150 złotych, czy w tej cenie znajdziemy lepszy mikrofon? Jeśli przesłuchacie nagrania to usłyszycie, że zbudowany majk w słuchawki Roccat Khan spełnia swoją rolę dużo lepiej. Jest to jednak sprzęt za ponad pół tysiąca, a mikrofon Tracera kosztuje 1/3 ceny tych słuchawek.

Studio Pro swoją cenę zawdzięcza głównie stelażowi. Zrobiony z porządnych materiałów, stabilny i płynny w ustawianiu jest całkiem fajną opcją, natomiast sam mikrofon jest raczej z dolnej półki.

W zupełności wystarczy do komunikacji, ale również jako fajna alternatywa dla tych, którzy nie lubią mikrofonów wbudowanych w headset. Poza tym wygląda to dobrze, jest bardzo praktyczne, a w tej cenie może to być dobre rozwiązanie dla mniejszych streamerów. Jest to jakaś opcja, jednak sami musicie ocenić czy jakość dźwięku jest dla Was wystarczająca. 

DANE TECHNICZNE
Czułość: 58 dB +/-3dB
Długość przewodu (m): 2,5
Pasmo przenoszenia (Hz - kHz): 30 - 16
Redukcja szumów: Tak
Transmisja danych: Mini-jack 3.5mm

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze