Mikro $tarCraft II

  • Autor: Bartłomiej Drążkiewicz
  • Opublikowano: 13 Wrzesień 2016
  • Komentuj 3

Tego jeszcze w Starcrafcie nie było

Tego jeszcze w StarCrafcie nie było

Zespół odpowiedzialny za grę StarCraft II rozesłał "tajną" ankietę do graczy, w której pyta: ''co sądzicie na temat wprowadzenia potencjalnej, płatnej zawartości do gry?'' System mikropłatności, często jako główny sposób utrzymania produkcji, w grach znany jest już od dłuższego czasu. Nie jest on również obcy studiu Blizzard Entertainment, które poza modelem B2P (buy-to-play) czy abonamentem, generuje duże zyski właśnie poprzez mikropłatności. Możliwość zakupu nowego wierzchowca w World of Warcraft, oryginalnego wyglądu postaci w Diablo 3, pakietu kart w Hearthstone: Heroes of Warcraft, czy bohaterów w Heroes of the Storm, to nic nowego dla zapalonych graczy. Do grona wielkich gier z małymi płatnościami już niedługo może dołączyć również StarCraft II.

hh

Mikropłatności w StarCraft II - to coś dla Was?

Jak donoszą użytkownicy serwisu Reddit, Blizzard Entertainment, a dokładnie zespół odpowiedzialny za grę StarCraft II, rozesłał ankietę dotyczącą płatnej zawartości, która może trafić do gry. Póki co, kwestionariusz dotyczy trzech kwestii: Emotikon - 10 ikon za 2,49 dolarów (około 10 złotych), które będzie można użyć w czasie meczu jak i poza nim. Skórek do jednostek - kosmetyczna zmiana wyglądu, chwilowo wyłącznie jednostki Stalker, którą będzie można użyć tylko podczas gier 1vs1, oraz drużynowych wieloosobowych. Cena waha się od 1,99 USD (mniej niż 8 PLN) do 3,99$ (15,50 zł). Informacje w tej kwestii są rozbieżne, być może Blizzard Entertainment bada pojemność portfeli graczy. Spikerów - komentator w cenie 3,99 dolarów (około 15,50 złotych), którego będzie można użyć podczas gier wieloosobowych, grając każdą rasą, po wcześniejszym jednorazowym zakupie. Lista potencjalnych spikerów obejmuje: Alaraka, Morgana Freemaan, Raynora, Swann, Gordona Haywarda, Day9, Snoop Dogga (Smoke Zerg Everyday?), Davida Harboura, Davida Kima, Dustina Browdera, Artosis, Thralla, Murky'ego, oraz karczmarza z Hearthstone.

sss

Rój z góry dziękuje za Twoje wsparcie

Biorąc pod uwagę około 200 tysięcy graczy, którzy obecnie spędzają czas w uniwersum StarCrafta II, kwota pochodząca z mikropłatności może okazać się całkiem spora. Niestety, nie ma co się łudzić, tego typu "bajery", jeśli będą oferowane przez Blizzard Entertainment, najprawdopodobniej nie zwiększą liczby graczy w tym kultowym już tytule. [Źródło: reddit.com, wccftech.com, reddit.com, rankedftw.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze