Firefall

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Maj 2013
  • Komentuj 0
Akcja Firefall, dramowego FPSa ze studia Red 5, zabiera nas w przyszłość. Ziemia stała na trasie ogromnej asteroidy i doszło do nieuchronnego zderzenia, które niemal zniszczyło całą cywilizację. Ci którzy przeżyli toczyli ze sobą nieustanne wojny o kontrolę tego co oparło się kataklizmowi. Asteroida przyniosła ze sobą na Ziemię minerał zwany crystite, którego właściwości mogą przywrócić naszej cywilizacji jej dawny poziom. Wykorzystując crystite ludzie skonstruowali międzygwiezdny statek kosmiczny, który dzięki podróżowaniu szybciej niż światło mógł przemierzać galaktyki w poszukiwaniu nowych miejsc bogatych w surowce naturalne. Jednak jego dziewiczy rejs zakończył się katastrofą, która wywołała efekt domina wywołując wielką burzę elektromagnetyczną znaną w świecie Firefall jako Melding. Burza przeniosła do naszego świata potwory Aranhas oraz wrogą nam rasę Wybrańców.
Rozgrywka dzieje się w otwartym świecie i stawia przed nami wiele zadań. Gracz wraz w kilkuset innymi osobami musi eksplorować świat, zbierać minerały i wypełniać powierzone mu misje. Spece z Red 5 (niegdyś pracownicy Blizzarda, którzy mieli decydujący wkład w wygląd World of Warcraft) nie zapomnieli również o fanach RPG. Każdy z graczy może sobie wybrać jedną z pięciu klas postaci - Assault, Engineer, Recon, Tank i Biotech. Każda z klas ma inne zadanie do spełnienia i inne umiejętności do odblokowania. Co ciekawe to nie człowiek zdobywa doświadczenie a kombinezon klasy którą sobie wybierze. Dzięki temu jeden bohater może mieć kilka różnych zbroi i w razie potrzeby zmieniać swój styl gry. Wydawca, The9, przewidział że Firefall będzie dostępny całkowicie za darmo, z opcjami mikropłatności. http://youtu.be/PjAHIllvT_E  

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze