Mechy do narożników!

  • Autor: Mateusz Łysoń
  • Opublikowano: 14 Maj 2016
  • Komentuj 3

Roboty na start!

Roboty na start!

Amerykańska firma MegaBots Inc. obrała sobie na cel stworzenie nowego sportu opartego na walkach gigantycznych mechów. Jak na razie idzie im całkiem nieźle, uzbierali już na ten cel w sumie 2,4 mln dolarów. Założyciele firmy na czele z Gui Cavalcantim chcą zebrać razem właścicieli oraz pilotów robotów z całego świata i zorganizować walki ogromnych mechów na żywo. Żeby walki osiągnęły podobny do olimpiady światowy wymiar, założyciele MegaBots współpracują z firmą prawniczą oraz z reprezentantem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W 2015 roku MegaBots Inc. pokazała światu swojego MegaBota MkII i zaraz po tym wyzwała jedynego znanego na świecie mecha na pojedynek. Japończycy z Suidobashi Heavy Industry bardzo chętnie przyjęli wyzwanie rzucone swojemu mechowi.
MkII to 4,5 metrowa bestia ważąca 5,5 tony, która strzela trzy-funtowymi pociskami z prędkością 130 mil na godzinę. Jego przeciwnik z Kraju Kwitnącej Wiśni o nazwie Kuratas to odwzorowanie mecha z serii anime ''Armored Trooper Votoms''. Waży 4,5 tony przy wysokości 4 metrów, lecz jest nieco lepiej uzbrojony. Posiada bliźniacze działka obrotowe (6000 kul na minutę), karbonową tarczę, wyrzutnię fajerwerków/butelek wody, hydrauliczną rękę oraz ''Kuratas Handgun" i ''Pilebunker''.

Po lewej maszyna Japończyków, po prawej amerykański MegaBot Mk II

Po lewej maszyna Japończyków, po prawej amerykański MegaBot Mk II

W celu ulepszenia swojego dzieła firma MegaBots stworzyła kampanię na Kickstarterze, która uzbierała w sumie 550.000$. Kolejny milion dolarów wpadł w ręce założycieli poprzez sprzedawanie związanych z firmą produktów i organizowanie występów na żywo. https://www.youtube.com/watch?time_continue=162&v=DXtMgGCh2aI Niestety szczegóły pojedynku nie zostały jeszcze podane lecz Japońska firma nalega, aby to MegaBots zorganizowało walkę. [źródła: futurism.commegabots.comsuidobashijuko.jp ]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze