Mark ma własnego Jarvisa

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 21 Grudzień 2016
  • Komentuj 2

Spoko, wszystkim zajmie się Jarvis

Spoko, wszystkim zajmie się Jarvis

Asystent niczym Jarvis z Iron Mana już niedługo w każdym domu? No, może nie w każdym, ale w domu założyciela Facebooka już tak. Mark chwali się na Facebooku postępami prac nad swoim wykorzystującym sztuczną inteligencję domowym asystentem, choć zaznacza, że to co zobaczycie ma być ''zabawnym podsumowaniem'' jego dotychczasowych wysiłków. Mark Zuckerberg jako noworoczne postanowienie na rok 2016 wymyślił sobie, że skonstruuje sobie robota-asystenta podobnego do tego jakiego ma Tony Stark w swoim futurystycznym domu. 2016 się prawie kończy, więc szef Facebooka postanowił się pochwalić co udało mi się przez rok stworzyć. I jak zaraz zobaczycie cyber-asystent Marka przygotuje śniadanie, dobierze ubiór czy zaopiekuje się dzieckiem - pełen serwis. Zanim jednak przejdziecie do oglądania to miejcie na uwadze to co napisał sam Mark - filmik ma być prezentacją z lekkim przymrużeniem oka, a nie branym na poważnie pokazem nowego super nowoczesnego systemu mającego już niedługo zrewolucjonizować nasze życia. Niemniej jednak Jarvis istnieje.
After a year of coding, here's Jarvis.
Fajna sprawa prawda? Jarvis zadba o kalendarz swojego szefa, czy wpuści do domu Zuckerberga jego najbliższych. Wszystko w 100% automatycznie jak na sztuczną inteligencję przystało. No i ten głos... jestem pewien, że go rozpoznajecie, tylko czy to na pewno TEN aktor? Jak Markowi udało się stworzyć taką zaawansowaną sztuczną inteligencję? On sam tłumaczy wszystko w innym poście na Facebooku, ale oczywiście lektura przeznaczona jest dla posługujących się językiem angielskim.

Mark! Kiedy my dostaniemy swojego Jarvisa?

Mark! Kiedy my dostaniemy swojego Jarvisa?

[źródło: facebook.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze