AI zapyta Cię o piwo

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Lipiec 2016
  • Komentuj 0
''Pierwsze piwo stworzone przez sztuczną inteligencję'' stworzył mały browar z Londynu o nazwie IntelligentX Brewing Co. Smak piwa będzie udoskonalany wraz z ilością wypitych przez nas butelek. Za proces produkcji złocistego płynu odpowiada ABI (Automated Brewing Intelligence), które za pomocą specjalnego bota na facebookowym Messengerze będzie badał reakcje piwoszy na swój produkt, i reagował na ich opinie wprowadzając zmiany do piwa. ''Obecnie żyjemy w świecie, w którym firmy zbierają o nas więcej i więcej danych, żeby wysyłać nam reklamy. My uważamy, że z tymi danymi można zrobić coś lepszego'' mówi dla PCMag współwłaściciel IntelligentX Hew Leith. ''Możemy je wykorzystać do stworzenia lepszego produktu, który z czasem będzie się udoskonalał'' dodaje przedsiębiorca. Jak Abi będzie działać? Najpierw poprzez Facebooka zapyta co myślimy o jednym z czterech piw proponowanych przez firmę. Zebrane odpowiedzi przechodzą następnie przez ''zaawansowany algorytm uczący się'' , który stwierdzi co podoba się klientom, a co nie i wprowadzi odpowiednie zmiany do receptury.

Piwo uwarzy Abi. Będzie się nadawać do picia?

Roboty będą lepszymi browarnikami niż ludzie?

''Ponieważ A.I nieustannie reaguje na informację od użytkowników, możemy warzyć piwo, które odpowiada dokładnie temu czego chcesz, a do tego robimy to szybciej niż ktokolwiek inny'' mówi komunikat IntelligentX Brewing. ''Oznacza to, że im więcej danych zbierzemy, tym Twoje piwo będzie lepsze, świeższe''.
Wszystkie przepisy na piwo jakie ''wymyśli'' Abi będą dostępne online i każdy będzie mógł spróbować stworzyć piwo na podstawie jego przepisów. Każda partia piwa będzie się od siebie różnić, dlatego firma stoi na stanowisku, że nie ma potrzeby patentować smaków jakie stworzy Abi. Piwo stworzone przez komputer nigdy nie będzie tak dobre jak to, nad którym pracują ludzie? Niekoniecznie. Firma ma ambicję wygrać ze swoim produktem jedne z ważniejszych piwnych konkursów, jak choćby prestiżowy brytyjski CAMRA's Champion Beer of Britain. ''Nasze piwo jest jednym z pierwszych przypadków użycia sztucznej inteligencji, żeby faktycznie polepszyć produkt'' mówi Hew dodając, że następna w kolejce będzie kawa, perfumy i czekolada. [źródło: pcmag.comwired.co.ukintelligentx.aitrustedreviews.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze