Małpy też chcą grać!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 13 Luty 2016
  • Komentuj 0
_vEs Gry komputerowe mogą być świetną zabawą dla każdego człowieka. Teraz z możliwości jakie daje nam elektroniczna rozrywka skorzystają także orangutany. Australijczycy mają miękkie serca i kochają zwierzęta. Dowodzi tego nowy program w zoo w Melbourne, które chce wykorzystać gry by nieco osłodzić niewolę trzymanych tam w zamknięciu małp. Nikt do zabawy nie dam im na razie Starcrafta ani dajmy na to Rainbow Six: Siege, choć osprzęt z jakiego zwierzaki będą korzystać możecie spotkać w domach wielu ludzkich graczy. Do zabawy orangutanom posłuży kontroler Kinect znany z Xboxów, komputer ze średniej półki i projektor. Małpy będą grały w proste gry polegające na przestawianiu klocków czy zabawą  światłem - w skrócie takie w jakie mogą grać najmłodsze dzieci.

Już niedługo w CoD: Black Ops VI...

Już niedługo w CoD: Black Ops VI...

Zdaniem opiekunów w zoo ich podopiecznym taka zabawa bardzo się podoba. Oprócz dania zwierzętom możliwości miłego spędzenia czasu pracownikom ogrodu zoologicznego zależy także na tym by małpy miały jakieś wyzwanie. Dzięki temu nie będą się nudzić, albo co ważniejsze nie będą próbowały ucieczki. Władze zoo planują, że kiedy małpom uda się w wysokim stopniu opanować serwowane im gry to do pojedynków zapraszani będzie goście zoo. ''One kochają interakcję z naszymi gośćmi'' mówi pracująca w zoo Rachel Lowry. ''Podchodzą i ich zaczepiają, więc chcemy sprawdzić czy rzeczywiście będą chciały podzielić się grami z naszymi klientami'' powiedziała Lowry. Dalsze plany zoo idą jeszcze dalej. Jeśli pomysł z grami komputerowymi się sprawdzi to placówka będzie dostarczać orangutanom coraz bardziej zaawansowane technologie - wszystko po to by poprawić jakość życia zwierząt trzymanych w niewoli.

Orangutany zdają się zadowolone z Kinecta

Orangutany zdają się zadowolone z Kinecta

''Chcielibyśmy, żeby w przyszłości orangutany miały pewną kontrolę nad swoim środowiskiem. Będą w stanie zmienić temperaturę, ilość dostępnego cienia, albo czy rolety będą zasłonięte... Kto wie gdzie to może nas zaprowadzić?'' ekscytuje się Lowry. No właśnie, gdzie? Ktoś tu chyba Planety Małp nie oglądał! [źródło: thedodo.comnews.microsoft.comcbsnews.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze