League of Legends turowe RPG zostało opóźnione

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 13 Grudzień 2020
  • Komentuj 0

W ramach dziesięciolecia League of Legends, Riot Games zapowiedziało szereg gier. Wśród nich mieliśmy karciankę, sieciową strzelankę, bijatykę, przygodówkę, czy RPG-a. Część projektów została już zrealizowana, a niektóre czekają na swój czas antenowy. Wśród tych gier Ruined King budzi całkiem sporo emocji, ale czy uzasadnionych?

Ruined King wyjdzie w 2021 roku, ale nie podano kiedy dokładnie

Pierwsza gra niezależna pod szyldem Riot Forge ― Ruined King: A League of Legends Story umożliwia graczom nowy sposób eksplorowania świata League of Legends. Dzięki zastosowaniu formatu jednoosobowej, turowej gry RPG gracze będą mogli przeniknąć do świata Runeterry, aby odkryć tajemnice Bilgewater i Wysp Cienia.

Będziemy mogli poznawać świat gry, przemierzając kręte uliczki Bilgewater oraz odkrywając tajemnicze labirynty Wysp Cienia. Wędrując przez poszczególne regiony, będą trafiać na różne tajemnice, pułapki i zagadki, a także nowych wrogów i potwory zasiedlające środowisko gry.

Każdy bohater będzie dysponować dwiema zdolnościami w lochu, których może używać do rozpoczęcia walki albo nawiązania interakcji ze stworzeniem lub otoczeniem. Niektóre zagadki lub tajemnice można rozwikłać tylko dzięki wykorzystaniu właściwego bohatera ― na przykład burzeniu cienkich ścian tarczą Brauma lub ujawnianiu zamaskowanych wrogów kulą Ahri.

Ruined King wprowadzi nowy powiew do gatunku gier RPG spod znaku indie, szczególnie jeśli chodzi o walkę. Chociaż bohaterowie mogą wydawać się znajomi, gracze zobaczą jak drużyna o niecodziennym składzie walczy w nowym stylu poza Summoner’s Rift.

W Ruined King wykorzystano oparty na turach system Alei Inicjatywy. Bohaterowie wykorzystują swoje tury, aby używać umiejętności w alei, umiejętności natychmiastowych i superumiejętności. Mogą też podczas walki korzystać z przedmiotów, a także z umiejętności biernych. System obejmuje parametry takie jak zdrowie, mana, pasek przeładowania i lista kolejności tur.

Brzmi skomplikowanie? To od siebie dodam, że całość wygląda na ten moment jak po prostu reskin Battle Chasers: Nightwar. Nie bez powodu wspominam o tym tytule, bowiem za Ruined King odpowiada ta sama ekipa. Mogę być zatem uprzedzony, ale porównując materiały z obu gier nie mogą pozbyć się wrażenia, że ”GDZIEŚ JUŻ TO WIDZIAŁEM”.

Dlatego obawiam się, że od strony gameplayu będziemy mieli do czynienia po prostu z tym samym. Liczę zatem na to, że Ruined King zaskoczy mnie przyjemnie chociaż fabułą. I tak, właśnie oceniam grę w którą nie zagrałem i która w dodatku jeszcze nie wyszła :).

Wracając do głównego tematu, w Ruined King bohaterowie mają przypisane role podobne do tradycyjnych klas RPG, a także umiejętności specyficzne dla tego tytułu. Istnieje wiele sposobów łączenia i dopasowywania bohaterów w celu uzyskania synergii podczas walki. Poprzez runy i ulepszanie umiejętności gracze mogą modyfikować bohaterów, aby rozwijać ich role i możliwości, dzięki czemu będą lepiej współpracować z innymi aktywnymi bohaterami.

Poza główną fabułą otrzymamy zadania poboczne, wędkowanie, listy gończe, czy arenę do walk. Ruined King wyjdzie gdzieś w 2021 roku. Początkowo tytuł miał debiutować na początku przyszłego roku, ale zmieniono plany i ostatecznie wiemy jedynie, że wyjdzie gdzieś na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięcy.

Ktoś z Was czeka na Ruined King?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze