Riot Forge, czyli LoL i gry single-player

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 13 Grudzień 2019
  • Komentuj 0

Riot Games wyrasta na nowego Blizzarda. I mam tutaj na myśli coś pozytywnego, oczywiście. Firma, która znana była z League of Legends, czyli takiej tam, niepozornej gry MOBA, po dekadzie postanowiła w pełni zasłużyć na „s” w swojej nazwie. Podczas urodzinowego streama zapowiedziano sporo gier sieciowych, o których zresztą poczytacie w tym miejscu. Poniżej zaś znajdziecie coś zupełnie innego, czyli Riot Forge oraz inicjatywę single-player!

Riot Forge, czyli League of Legends, ale dla pojedynczego gracza

Riot Games uznało, że nie będzie tylko tworzyło nowych gier, ale również zajmie się ich wydawaniem. Z tego powodu powstało Riot Forge, czyli specjalna inicjatywa, dzięki której otrzymamy nowe, single-playerowe produkcje z uniwersum League of Legends. Niemniej, nie stworzy ich Riot Games, ale inne firmy zewnętrzne, które nawiążą z deweloperem współpracę.

Riot Forge to marka wydawnicza w ramach Riot Games, która wspiera program badawczo-rozwojowy. Skupiają się na współpracy z doświadczonymi studiami spoza Riot Games, aby tworzyć wyjątkowe gry League of Legends „do ukończenia”. Gry te będą projektowane i rozwijane przez studia partnerskie, a publikowane przez Riot Forge. Każda opublikowana przez nich gra poszerzy uniwersum League of Legends i pozwoli graczom doświadczyć League jak nigdy wcześniej.

To idealna okazja dla młodych twórców, aby spróbować się wybić oraz zyskać nieco funduszy. Inicjatywy pokroju Riot Forge nie są niczym nowym, przy czym ten przypadek jest oryginalny. Tworzone gry będą bowiem opierały się na jednym uniwersum. Riot Games zapowiedziało, że gry powstające w ten sposób trafią na PC, konsole, ale również urządzenia mobilne.

Riot Forge pozamiata?

Pierwsze gry single-player ze świata League of Legends

Podczas The Game Awards 2019 zaprezentowano dwie gry spod Riot Forge. Pierwszą jest Ruined King – nazwa ta powinna być dobrze znana graczom League of Legends. Przypomnijcie sobie pewien miecz, a raczej ostrze i… No właśnie! Bingo! Blade of the Ruined King! O samej grze właściwie niczego nie wiemy. Pojawić się ma pod koniec 2020 roku, chociaż data ta może ulec zmianie. Warto to brać pod uwagę.

Drugim tytułem jest CONV/RGENCE. W tym przypadku mamy więcej informacji. Produkcja będzie platformówką, opowiadającą historię Ekko, przemierzającego Zaun. Młody wynalazca w pełni wykorzysta swój moduł pozwalający na cofanie się w czasie, ale odkryje również, że manipulowanie nim ma swoje konsekwencje. Za grę odpowiada Double Stallion Games. Premiera? Nie wiadomo, ale plotkuje się o 2020 roku.

Riot Games nie zwalnia! W League of Legends pojawiają się nowe postacie w ekspresowym tempie, sam deweloper tworzy multum nowych gier, a teraz Riot Forge zapowiada już dwie produkcje. Dlatego podtrzymuję swoje zdanie, że rośnie nam nowy Blizzard. I dobrze!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze