East Games United 2018 już w sobotę!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 19 Listopad 2018
  • Komentuj 0

Głównym wydarzeniem tegorocznej imprezy są zmagania w Counter-Strike: Global Offensive. W finałowych rozgrywkach zmierzy się osiem zespołów, które wywalczyły sobie miejsce w turnieju biorąc udział w kwalifikacjach. Odbywały się one w sieci, lokalnie w Białymstoku, oraz podczas targów Poznań Game Arena 2018. Wśród finalistów zobaczymy m.in. Vex.esport, Dr Pepper Team i team IntensiVe. Zespoły zmierzą się o nagrody pieniężne. W puli czeka 15 000 zł, z czego zwycięzcy wrócą do domu bogatsi o 7 500 zł. Fani e-sportowych zmagań będą mogli śledzić przebieg turnieju bezpośrednio w Galerii Alfa Centrum w Białymstoku, która jest gospodarzem imprezy, lub za pośrednictwem platformy Twitch.tv na kanale EGU. Rozgrywki na żywo będą komentowane przez profesjonalistów w tej dziedzinie – Łukasza „Prawusa” Ganczewskiego i Jakuba "Sweldera" Grzegorskiego.

Chociaż CS:GO będzie najjaśniejszym punktem turnieju esportowego w Białymstoku, to warto pamiętać, że podczas wydarzenia czekać będą na odwiedzających również rozgrywki FIFA19, Hearthstone, Tekken 7, Soul Calibur VI i Dragon Ball FighterZ.

East Games United

Jeżeli będziecie chcieli sprawdzić się w miniturniejach już na miejscu, to w starciach 1-na-1 czekać będzie na Was LoL i CS:GO. Do wygrania oczywiście masa sprzętu komputerowego i gadżety ufundowane przez sponsorów.

Jeśli zaś sami nie czujecie się na siłach stanąć do rywalizacji, to zawsze możecie udać się na strefę free to play, gdzie wszystkie sprzętowe nowinki od partnerów będą czekały na przetestowanie. Znajdzie się też miejsce na strefę VR i stanowiska wyścigowe z kierownicami Thrustmaster.

East Games United na Facebooku

Podczas eventu będziecie mogli spotkać się z naszym jednym z JaRockowców. Białystok odwiedzi Nexos, przez cały weekend witając się z fanami. Oprócz Nexosa pojawi się również Davczo.

Od siebie zachęcam do spróbowania piwa rzemieślniczego od jednego z partnerów wydarzenia, Good Game Brewery. Ja już szykuje się na buteleczkę (lub kilka) Runicznego Młota!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze