Ronaldo znika z okładek FIFA 19

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Październik 2018
  • Komentuj 5

Cristiano Ronaldo przysporzył w tym roku autorom najnowszej Fify sporo problemów. Najpierw przeszedł do Juventusu, a w sieci pojawiły się już grafiki promocyjne z Cristiano z trykocie Realu, a teraz jeszcze doszły oskarżenia o gwałt. Dlatego EA Sports zdecydowało się usunąć go z części materiałów promocyjnych gry.

Uznawany za najlepszego piłkarza świata portugalczyk Cristiano Ronaldo ostatnimi czas też lekko nie ma. W piłkarskiej Serie A nie idzie mu jakoś spektakularnie, w Lidze Mistrzów obejrzał czerwoną kartkę, a jakby było tego mało został oskarżony o gwałt, do którego miało dojść w 2009 roku w Las Vegas.

Z oczywistych względów taka sytuacja nie podoba się twórcom nowej Fify z EA Sports. Dlatego firma zdecydowała się na usunięcie wizerunku piłkarza ze swoich profili w mediach społecznościowych. Przedstawiciel Elektroników nawiązał do sprawy w oficjalnym komunikacie firmy:

Widzieliśmy doniesienia dotyczące oskarżenia przeciw Cristiano Ronaldo. Dokładnie przyglądamy się sytuacji, ponieważ oczekujemy od naszych sportowców i ambasadorów zachowania się zgodnie z wartościami naszej firmy.

Sam zawodnik odrzuca oczywiście wszelkie oskarżenia, twierdząc że do stosunku owszem doszło, ale za zgodą obu stron. Na Twitterze dorzuca też, że nie zamierza podsycać medialnego spektaklu wykreowanego przez ludzi, którzy chcąc wypromować siebie jego kosztem:

Dlatego, choć sprawa jest w toku, Ronaldo ze spokojem będzie oczekiwał wyników śledztwa prowadzonego przez policję z Las Vegas:

Co ciekawe - choć Ronaldo rzeczywiście zniknął z niektórych mediów społecznościowych EA, to na polskiej stronie najnowszej Fify nadal widnieje jego wizerunek.

Za granicą Ronaldo zniknął z social mediów EA Sports...

... ale w Polsce nadal ma się dobrze

[źródło: gamesindustry.biz, twitter.com, facebook.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze