League of Legends i Marvel łączą siły

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 20 Listopad 2018
  • Komentuj 6

To nietypowa wiadomość dla wszystkich. Komiksy co prawda od dawna są już medium dla gier. World of Tanks z nich korzysta, Heroes of the Storm oraz Overwatch również. Wskazałbym nawet kilka, innych tytułów, które swoją historię przedstawiają w ten właśnie sposób. Niemniej żaden z nich do tej pory nie korzystał z usług Marvela. O wiele częściej słyszało się o stajni Dark Horse. Przynajmniej aż do teraz.

Riot Games poinformowało, że nawiązało współpracę z  Marvelem. Powstanie seria komiksów w świecie League of Legends, a pierwszym z nich będzie Ashe: Warmother! Oficjalny debiut zapowiedziano na maj przyszłego roku w wersji papierowej. Edycję cyfrową z kolei otrzymamy już 19 grudnia!

Nie ma się co dziwić, że wybór firmy padł akurat na Ashe. Jest to jedna z pierwszych postaci w League of Legends, a przy okazji bohaterka z którą zaczynało się swoją przygodę z tą grą MOBA (prowadziła nas przez samouczek). Fani zatem powinni być całkiem zadowoleni.

Za historię odpowiadać będzie Odin Austin Shafer, a za warstwę wizualną Nina Vakueva. Co z tego wyjdzie? Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale ja jestem ciekaw efektów końcowych. League of Legends przez dziewięć lat dorobiło się ogromnej plejady postaci, a do tego całkiem spore uniwersum.

Kilka razy wspominałem, że świat ten nadawałby się idealnie do gry MMORPG, ale komiksami również nie pogardzę. A Wy?

[Źródła: The Verge, MMORPG, Twitter]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze