0 tolerancji dla toksycznych graczy w League of Legends

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Lipiec 2014
  • Komentuj 35

406806

Riot Games ma dość tego w jaki sposób traktują się niektórzy gracze w League of Legends stawiając całą społeczność z złym świetle. Na tych najbardziej ''płodnych'' jeśli idzie o negatywne komentarze będą czekały surowe kary. Jeden z projektantów LoLa Jeffrey Lin poinformował na Tweeterze, że studio wprowadzi nowe drakońskie ograniczenia dla wszystkich graczy nie potrafiących stosować się do netykiety i tych którzy permanentnie ubliżają innym uczestnikom zabawy na tle rasowym, grożą śmiercią czy celowo podkręcają nieprzyjemną atmosferę.

behavioralAlert4 (1)

Test nowych rozwiązań odbył się wczoraj, ale Riot planuje że jeżeli zmiany te okażą się skuteczne nowa polityka zostanie na stałe wprowadzona na wszystkich serwerach. Jakie nieprzyjemności mogą spotkać gracza, który nie będzie potrafił dostosować się do nowych zasad? Współpraca z Player Support pozwoli Riot na namierzenie najbardziej toksycznych graczy. Ci, którzy zostaną złapani na gorącym uczynku zostaną odsunięci od gry na 2 tygodnie, jeśli sprawa będzie się mimo to powtarzała na ekranie monitora wyświetli się ''ban code 2500'' oznaczający roczną rozłąkę z League of Legends. ''W przeszłości unikaliśmy publicznego potępiania i wskazywania konkretnych graczy, nauczyliśmy się jednak w ostatnich miesiącach że bycie kryształowo przejrzystymi jest krytyczne pod względem zaufania do naszych systemów. Postanowiliśmy pójść na kompromis. Jeśli gracze będą narzekać na niesprawiedliwe bany będziemy udostępniać historię chata, która spowodowała wykluczenie'' napisał Jeffrey Lin.

yilxkvdgnns1q2kwvhcu

Postanowiono również zaadresować problem jakim stali się gracze, którzy odpuszczają grę w trakcie rozgrywki (AFK). Riot na razie nie mówi w jaki sposób będzie traktował takich graczy mówiąc jedynie, że więcej informacji zostanie wkrótce ujawnionych. Jak wpłynie to na jakość rozgrywki w League of Legends? Riot ma nadzieję, że pozbycie się tych najbardziej wyszczekanych graczy pozwoli reszcie społeczności skoncentrować się na grze i czerpaniu z niej przyjemności zamiast ciągłego napięcia związanego z ''ekstremalnie toksycznymi zachowaniami''.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze