Żegnamy się z Paragonem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 29 Styczeń 2018
  • Komentuj 4

Nie mijają dwa lata odkąd mogliśmy pierwszy raz zagrać w Paragona, a Epic Games już zwija się z projektem. Grze zwyczajnie brakuje graczy. 

Zbyt długo Paragon z nami nie będzie - 26 kwietnia tego roku gracze po raz ostatni będą mogli zalogować się do gry i spróbować znaleźć chętnych do rozegrania choć jednego meczu. Bo to właśnie spadająca liczba graczy zmusiła Epic Games do zamknięcia projektu. Komunikat w tej sprawie pojawił się na oficjalnej stronie projektu:

Po dogłębnym przemyśleniu i wielu wewnętrznych debatach doszliśmy do wniosku, że nie ma miejsca na rozwój Paragon jako MOBA zdolnego utrzymać wystarczającą ilość graczy.

Epic Games przyznaje się, że nie udało im się zainteresować graczy Paragonem, a samo wykonanie gry nie było wystarczająco dobre by przykuć naszą uwagę do gry:

Nie udało nam się zrobić tego wystarczająco dobrze i spełnić wizji, jaką miał być Paragon. Zawiedliśmy Was mimo ciężkiej pracy całego zespołu - i za to Was przepraszamy. 

Trzeba jednak przyznać, że Epic wykaże się tutaj klasą i graczom, którzy w Paragon zainwestowali swoje pieniądze, zwróci całą wydaną kwotę:

Żeby wszystko było wporządku, Epic oferuje pełen zwrot pieniędzy dla każdego gracza i za każdą transakcję dokonaną na jakiejkolwiek platformie. Zwrot pieniędzy przyjdzie bezpośrednio od Epic, a nie od platformy, na jakiej gracie.

Więc nie martwcie się, jeśli nie macie za Paragon...  paragonu (tak, wiem, trochę czerstwe, ale mamy poniedziałek), bo kasa i tak do Was wróci.

Jakiegoś wielkiego płaczu z powodu zamknięcia Paragon w internetach pewnie nie będzie. Raban podniósłby się za to w przypadku innej gry Epic - Fortnite'a. Patrząc jednak na ciągle rosnącą popularność battle royala, to brak graczy w najbliższym czasie mu nie grozi.

That's all folks!

[źródło: paragon.com, PlayStation]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze