Co w sieciówkach piszczy #80

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 09 Czerwiec 2019
  • Komentuj 0

Konferencję Google Stadia oraz EA Play mamy już za sobą. W zasadzie to dopiero dzisiaj oficjalnie rozpoczyna się E3, a same targi otwarte zostaną dopiero we wtorek. Niemniej emocji nie brakuje i chyba wszyscy czekamy na jakieś większe ogłoszenia. Np. dotyczące rodzimego Cyberpunk 2077. Zanim jednak zanurzymy się w oceanie nowości, zapraszam do swojego sieciówkowego brodzika.

Wiem, że podsumowanie wydarzeń z gier sieciowych nie jest tak epickie, jak E3, ale mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie:

1. Poradniki do Fortnite już w polskich księgarniach

2. Nowy rajd w Guild Wars 2

3. Smoki i koty-nekromanty już w The Elder Scrolls Online

4. Destiny 2 za darmo, a do tego zabierze nas na księżyc

5. Bless zamyka serwery

6. Legion już w Path of Exile


1. Poradniki do Fortnite już w polskich księgarniach

Nie, to nie żart. W polskich księgarniach można kupić już ”Oficjalny Przewodnik Fortnite. Jak przetrwać Battle Royale” oraz ”Fortnite. Oficjalny Dziennik Bojowy”. Znajdziemy w nich podstawowe porady, sugestia oraz opisy związane z grą. Dziennik Bojowy służy do zapisywania własnych postępów oraz osiągnięć. Dzięki niemu będziemy zawsze na czasie, o ile sami będziemy go uzupełniali.

Wyjątkowo całości nie skomentuję, bowiem jestem przekonany, że chętni na te poradniki się znajdą.  Czy jednak mają one jakąś wartość, poza kolekcjonerską, skoro Fortnite znany jest z regularnych zmian? No właśnie…


2. Nowy rajd w Guild Wars 2

11 czerwca Guild Wars 2 wzbogaci się w ramach darmowej aktualizacji o nowy rajd. ArenaNet zaplanowało, że otworzy w tym czasie wrota The Key of Ahdashim. Rajd dedykowany jest bardziej wymagającym graczom tego MMORPG-a. Warto tutaj zaznaczyć, że rajdy nie są główną aktywnością w Guild Wars 2 i pełnią one jedynie formę dodatku do właściwej rozgrywki.


3. Smoki i koty-nekromanty już w The Elder Scrolls Online

Dodatek-rozdział Elsweyr oficjalnie zadebiutował w The Elder Scrolls Online. Równocześnie ZeniMax poinformowało, że ich MMORPG-a nabyło ponad 13 milionów osób. Samo rozszerzenie zabiera nas do ojczystej krainy Khajiitów, wprowadza klasę nekromanty oraz wypuszcza smoki na wolność. Te będą pałętały się po świecie, siejąc zamęt i zniszczenie. Dochodzi do tego również Trial przewidziany dla dwunastoosobowej załogi. Jest zatem co robić.


4. Destiny 2 za darmo, a do tego zabierze nas na księżyc

Pierwsza informacja – Destiny 2 udostępnione zostanie całkowicie za darmo. 17 września dostaniemy wersję New Light, która pozwoli bawić się bez żadnych opłat w podstawkę oraz dodatki z pierwszego roku, czyli Warmind oraz Curse of Osiris. Do tego czeka nas migracja z Battle.net na Steam, a wszystkie wersje gry będą otrzymywały tą samą zawartość (koniec ekskluzywności) oraz aktualizacje w tym samym czasie.

Druga informacja – zapowiedziano nowe rozszerzenie, Shadowkeep. Zabierze nas ono na księżyc, a rozmiarem i ilością nowości przypominać ma dodatek Forsaken. Warto również dodać, że ten dodatek będzie w pełni samodzielny, więc zakup poprzednich nie będzie obowiązkowy.


5. Bless zamyka serwery

Bless miało być jedną z nadziei dla gatunku MMORPG, ale szybko okazało się (po raz kolejny, zresztą) jednym, wielkim niewypałem. Oryginalnie debiutował w płatnej formie, ale nawet przejście na Free-to-Play nie pomogło. Neowiz poinformowało bowiem, że serwery Bless zostaną zamknięte. Kiedy? 9 września.  Niestety, to nie mogło się udać. Gra w takiej formie nie miała racji bytu, więc pozostaje czekać na to, jak uda się Bless Unleashed, czyli konsolowa wersja tego tytułu.


6. Legion już w Path of Exile

Path of Exile otrzymało Legion, czyli dodatek-aktualizację, która wprowadza do rozgrywki ogrom nowości. Przebudowano całkowicie system walki w zwarciu, dodano sporo nowych umiejętności oraz przedmiotów, zaktualizowano sztuczną inteligencję przeciwników, poprawiono grafikę, są już nowe archetypy, przebudowano subklasy – no naprawdę, jest tego bardzo dużo!

Poza tym, mamy tytułowy Legion, czyli nową ligę w której walczymy z zastępami rywalizujących ze sobą armii. Zbieramy z nich Timeless Splinters, aby móc przenieść się na mapę, gdzie podejmiemy wyzwanie dowódców Legionów. Zresztą, szkoda gadać, po prostu logujcie się do gry i bawcie się!


Dzisiaj to by było na tyle. Kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze