Co w sieciówkach piszczy #53

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 18 Listopad 2018
  • Komentuj 4

Umyłem okna, a deszcz postanowił padań dnia następnego. Niefajnie, prawda? Ostatnie dni tak u mnie właśnie wyglądają. Człowiek ma ambicje, szalone plany, a potem Pani Jesień zaprasza Wujka Mroza oraz Ciocię Smętnicę-Zimnicę – w efekcie nie ma się sił na nic. Jak Wy radzicie sobie w takich sytuacjach? Macie jakieś złote porady dla mnie? Przydałby się jakiś dobry sposób, aby nie ulegać zmienności pogody i wytrwale dążyć do upatrzonego celu.

No, tak się rozmemłałem, a przecież po newsy tutaj przybyliście. Zatem częstujcie się, smacznego!

1. Niantic wyda w 2019 roku Harry Potter: Wizards Unite

2. Age of Discovery wlatuje na konsole Xbox One i PlayStation 4

3. Byli pracownicy Blizzarda i Gazillion robią nową karciankę

4. Fortntie wzbogaciło się o stacjonarne działko

5. Torchlight Frontiers będzie grą Free-to-Play

6. Warframe nigdy nie był tak popularny


1. Niantic wyda w 2019 roku Harry Potter: Wizards Unite

Tak, będzie to coś w stylu Pokemon GO, ale w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling. Harry Potter: Wizards Unite dostępne będzie na urządzeniach mobilnych i wykorzystywać ma technologię AR (rozszerzona rzeczywistość). Minął już rok od pierwszej zapowiedzi gry i wszystko wskazuje na to, że projekt żyje. Niestety, ujrzymy go dopiero w 2019 roku. Mimo to coś czuję, że warto będzie czekać!


2. Age of Discovery wlatuje na konsole Xbox One i PlayStation 4

Age of Discovery jest już dostępne w Star Trek Online na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Najnowsza aktualizacja do tej darmowej gry MMORPG pełni rolę pierwszego epizodu w wieloczęściowej przygodzie opartej na Star Trek: Discovery – popularnym serialu telewizyjnym emitowanym w ramach CBS All Access oraz na platformie Netflix.

Rozszerzenie będzie dostarczać graczom więcej zawartości z najnowszej telewizyjnej serii Star Trek jeszcze przez wiele miesięcy – kolejna konsolowa aktualizacja zaplanowana jest na marzec 2019, a to dopiero początek!


3. Byli pracownicy Blizzarda i Gazillion robią nową karciankę

Studio Rhino Games składa się z byłych pracowników Blizzarda oraz Gazillion. Ich pierwszym projektem będzie karcianka o nazwie Mythgard, która ma zostać ciekawą alternatywą dla Hearthstone’a. Mechanicznie oferować ma to, co ten tytuł, przy czym równocześnie wprowadzi taktyczną głębię rodem z serii Magic: The Gathering.

Tytuł warto obserwować również za sprawą uniwersum. Otrzymamy urban fantasy, gdzie mistyczne stworzenia oraz magią towarzyszą ludziom we współczesnym społeczeństwie. Zamknięta beta oraz Early Access Mythgard rozpoczną się na początku 2019 roku. Gra dostępna będzie na Steamie, ale zagramy również poprzez przeglądarkę, czy urządzenia mobilne. Pierwsze testy odbędą się w styczniu, przyszłego roku.


4. Fortntie wzbogaciło się o stacjonarne działko

Epic Games dalej szaleje z nietypowymi zabawkami w Fortnite Battle Royale. Tym razem gra wzbogaciła się o wieżyczkę stacjonarną, która jest legendarną pułapką. Aby jej użyć, należy najpierw wybudować podłożę. Następnie możemy strzelać z niej aż się nie przegrzeje – ma nieograniczoną amunicję. Można ją znaleźć jako łup luzem, w automatach do sprzedaży przedmiotów, w zaopatrzeniowych lamach oraz w zrzutach zaopatrzenia.

Po ustawieniu wieżyczki mogą z niej korzystać wszyscy gracze, niezależnie od drużyny, co czasem może obrócić się przeciwko nam. Niemniej jest to ciekawa, chociaż często niepraktyczna broń. Podczas korzystania z niej jesteśmy bowiem łatwym celem, więc należy uważać!


5. Torchlight Frontiers będzie grą Free-to-Play

To już pewne. Echtra Games, czyli nowe studio w którego składzie znajdziemy byłych pracowników zamkniętego nie tak dawno Runic Games, potwierdziło, że nowa część serii Torchlight będzie dostępna w modelu Free-to-Play. Wydawcą Frontiers będzie z kolei Perfect World Entertainment, więc nie jest to żadne zaskoczenie, że Torchlight Frontiers udostępnione będzie za darmo.

Nie wiadomo jak będzie wyglądała kwestia Item Shopu, ale twórcy uspokajają, że niby ma być uczciwie, itd. Przekonamy się w praktyce ile ich słowa są warte, a ja zaś trzymam kciuki – naprawdę jestem zainteresowany tym projektem!


6. Warframe nigdy nie był tak popularny

Ostatnia aktualizacja do Warframe, czyli Fortuna, jest już dostępna. I wiecie co? Dzięki niej gra pobija własne rekordy popularności. W swoim szczytowym momencie Warframe miał 132 tys. równocześnie zalogowanych osób. Przed dodatkiem miał 40-60 tys. ludzi, więc zanotowaliśmy prawie dwukrotny wzrost zainteresowania. Digital Extremes należą się szczere brawa za prowadzenie w tak udany sposób zupełnie darmowej produkcji sieciowej. Mało kto może się czymś takim pochwalić!


I to wszystko na dziś. Trzymajcie się ciepło!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze